
Головного ворога наших зубів ми добре знаємо – це цукор. Проте для того, щоб зберегти білосніжну усмішку, варто пам’ятати не лише про те, чого їсти не можна, а і про те, що допоможе зробити зуби та ясна міцнішими.
Інформація для роздумів
У розвинених країнах світу розповсюдженість карієсу становить 5%. В Україні - сягає 98%. Майже 100% населення нашої країни має хвороби пародонта.
Кожен мешканець США дозволяє собі 5 кг цукру на рік, мешканець Європи – 3,5 кг (а деінде й менше), в Україні – до 50 кг.
Стоматолог Ірина Коваль зауважує, більшість пацієнтів впевнені, що зуби у них псуються через погану воду чи спадковість, мовляв, нічого із цим не вдієш. Проте все це міфи. Доля вашої усмішки залежить саме від вас, адже режим харчування та догляд – основні фактори, що впливають на її здоров’я.
- Потрібно обов’язково вживати свіжі овочі та фрукти, - говорить стоматолог. – Коли ви гризете огірок, моркву чи яблуко, ви робите масаж для ясен і знімаєте із зубів наліт. Існує навіть спеціальна гімнастика– потрібно покусувати гілочку дуба. До того ж у свіжих овочах та зелені багато корисних мікроелементів, таких як кальцій, калій, йод, магній, фосфор, натрій, бета-каротин та залізо. Відомо, що для зубів корисні молочні продукти, адже вони містять кальцій та магній. Проте, звісно, це не гарантує повний захист зубів від уражень. Для покращення стану ясен лікарі радять вживати рибу. Вважається, що цей продукт навіть захищає від пародонтиту.
На замітку
Чи корисні жувальні гумки
Рекламні ролики намагаються переконати нас у тому, що їсти можна все, головне після перекусу використовувати жувальну гумку. Це також міф. Повністю очистити зуби не може жодна жувальна гумка, це лише поверхове очищення.
Зрозуміло, що корисною може бути лише жуйка без цукру. Проте жувати її занадто довго – шкідливо. Лікарі радять не більше 15 хвилин.
Важливо звернути увагу не лише на меню, але і на режим харчування. Шкодливо вживати їжу у невеликих кількостях протягом усього дня. Особливо, це стосується цукру. Простими словами, краще з’їсти п’ять цукерок підряд, ніж з невеликими інтервалами. Адже вживаючи каву з цукром та тістечком, а потім обід із десертом, після чого надвечірок ви постійно підтримуєте підвищений рівень кислотності, що руйнує зубну емаль і сприяє виникненню карієсу.Отже краще з’їсти норму солодкого зранку, а потім ретельно прополоскати чи почистити зуби.
Ольга СКЛЯРЧУК
Чистити зуби потрібно 3 хвилини
Вчені підрахували, що для того аби видалити біоплівки, які утворюються на зубах після їжі і щоб чищення зубів було насправді ефективним, процедура має тривати не менше трьох хвилин.
У деяких країнах Європи разом із зубною пастою та щіткою продають ще й невеличкий пісочний годинник, розрахований саме на три хвилини.
У світі для визначення рівня гігієни рота користуються так званим індексом гігієни – європейці можуть похвалитися максимальним наближенням до відмінного (найвища шкала), українці рідко витягують на задовільно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар
Moір