
У холодну пору існує небезпека переохолодження та обмороження
Хто з нас не страждав від холоду? Такі відчуття досить неприємні. Важливо, щоб подібні відчуття не досягали межі, за якою стоїть серйозна небезпека – обмороження.
Коли шкіра людини опиняється на холоді, організм, щоб не допустити замерзання, включає захисний механізм. Дрібні кровоносні судини (капіляри), що розташовані під шкірою, розширяються і зігрівають шкіру. Саме через це на морозі щоки людини покриваються рум’янцем. Але в такий спосіб організм не може довго зігріватися. Якщо мороз тривалий час впливає на людину відбувається зворотна реакція. Відбувається звуження судин. Кров перестає нормально рухатися по організму, в результаті чого може наступити обмороження. Швидкість процесу обмороження залежить не від так від температури повітря, як від вологості. При високій вологості неприємні відчуття можуть наступити досить швидко, навіть, якщо і не досить сильний мороз.
Основними ознаками обмороження являється те, що шкіра спочатку сильно блідне, навіть біліє, потім втрачається чутливість. Особливе занепокоєння повинно викликати втрата чутливості.
Допомога при обмороженні повинна бути надана негайно. Чим триваліше перебування пошкодженої частини тіла на морозі тим тривалішим буде процес відновлення.
Найголовніше, що потрібно зробити при обмороженні, як можна швидше почати зігрівати замерзлу частину тіла. Потрібно піти з холоду в тепле місце – найкраще додому, але якщо це не можливо тоді зайдіть в найближчий магазин чи під’їзд. Потім дуже акуратно потрібно почати розтирати місце, пошкоджене холодом. Найкраще для цього підійде суха не груба тканина. Пошкоджену частину ніякому разі не можна сильно розтирати снігом чи грубою тканиною. Адже це ще більше травмує пошкоджену ділянку. Потерпілому не можна пропонувати випити алкоголь, особливо на вулиці. В холод пити досить небезпечно: чуттєвість шкіри від вживання спиртних напоїв загальмовується і можна не помітити, як почнеться обмороження.
Якщо ж вам вдалося прийти додому, приготуйте таз з водою кімнатної температури (близько 20*С). Протягом декількох хвилин розтирайте замерзлу ділянку, а потім помістіть її у воду. Температуру потрібно поступово підвищувати підливаючи гарячої води. За 30-40 хвилин її доводять до 37-38*С. Після цього витріть пошкоджену ділянку насухо і помістіть її в тепло. Якщо пошкоджена рука надіньте на неї теплу рукавичку, якщо нога – шерстяний носок. Випийте гарячого чай і полежіть.
Якщо на морозі постраждало обличчя застосувати гарячу воду буде не можливо. В такому разі достатньо розтерти лице сухою, але не грубою тканиною, а потім спиртом.
Якщо ви правильно зігріваєте пошкоджену частину тіла, шкіра починає червоніти, поступово відновлюється чуттєвість, з’являється не досить приємне відчуття: біль, поколювання. Місце відмороження може трішки набрякнути і посиніти.
Якщо шкіра продовжує залишатися блідою, з’являються темно-багрові пухирі, відчуття дуже сильної болі це може бути ознаками того що пошкоджена не лише шкіра, але й глибинні тканини. В такому випадку негайно потрібно звернутися до лікаря.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар