
Ні для кого не таємниця, що найбільш привілейованою кастою в Україні є народні депутати. Для задоволення їхніх потреб і забаганок не шкодують сотень мільйонів гривень. Вони не лише безкоштовно літають, їздять, лікуються, мешкають, але й отримують сотні тисяч на утримання сонму помічників. Усе це, зрозуміло, за кошти платників податків. На потреби Верховної Ради цього року заплановано витратити 869 мільйонів проти 924 мільйонів торік. Для порівняння, бюджет найменшої в Україні Чернівецької області становить трохи більше 2 мільярдів гривень.
Попри те, що посадовий оклад депутата не змінився і становить 6109 гривень, але враховуючи усі надбавки, він отримує на руки приблизно 15 тисяч гривень щомісяця. Себто за плідну і сумлінну роботу він отримує 180 тисяч гривень щороку. Зважаючи на розмір мінімальної заробітної плати в державі, щонайменше 15 українців могли б отримати надбавку розміром понад 1 тисячу гривень до зарплатні чи пенсії.
На проїзд народного депутата на рік заплановано витратити 26,8 тисячі. Для утримання помічників – 240 тисяч гривень, на витрати, пов’язані з депутатською діяльністю (це окрім зарплати) – 209 тисяч. Що цікаво, ніхто не контролює, куди саме і на які такі видатки йдуть ці гроші. На решту дрібніших видатків – ще майже 20 тисяч на рік.
Відтак за рік лише на власні витрати кожен нардеп отримує з бюджету трохи більше 675 тисяч гривень. І це окрім інших витрат, пов’язаних з забезпеченням привілеїв народних обранців. Це і автобаза ради, і оплата проживання в столиці, заклади відпочинку, оргтехніка, меблі, парламентські медіа, різні інституції тощо.
Натомість, за офіційними даними, в Україні мінімальний розмір пенсії та зарплатистановить 822 та 1073 гривні відповідно.
Не варто навіть говорити про деякі пільги нардепів, якими вони ніколи не користуються. Коли ви востаннє бачили обранця у тролейбусі чи маршрутці? Питання риторичне.
Отже, Верховна Рада України витрачає стільки коштів, скільки отримують мінімальні пенсії та зарплати 75 тисяч українців за рік!
Згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, відповідно до дослідження, проведеного правозахисною організацією "Права людини в Україні 2011", бідними вважає себе одна четверта частина населення країни. Про це повідомив голова Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.
Експерти відзначили три основні небезпечні тенденції, що виникли у цій сфері торік: падіння рівня життя та зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції та громадських рухів, а також "знищення" незалежності суду.

Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар