
Творчі люди під час натхнення і вдалого польоту фантазії можуть таке вигадати, що приземленим і практичним навіть не снилося. Здавалося б, перспектив у засохлих ялинок – жодної. Але ж ні, вони, з’ясовується, можуть мати багато життів…
Зодягаємо деревце у різнокольорове вбрання
Окрасу Нового року – ялинку – можна не викидати з оселі впродовж багатьох років. Щоправда, після новорічно-різдвяних свят потрібно над нею трохи почаклувати (усміхається, – авт.).
1. Спершу обтрусити деревце від голок.
2. Дібрати шерстяні кольорові нитки таких барв, як коричнева, жовта (наче домашній жовток), оранжева, зелена (болотяна), червона.
3. Згодом стовбур та гілки рясно обмазати клеєм ПВА та обмотати кольоровими нитками. Різні барви ниток варто чергувати між собою.
Закордонні ідеї
З новорічних ялинок – ексклюзивні меблі
Для Фаб’єна Капелло, французького дизайнера, який живе у Лондоні, новорічні ялинки є основним матеріалом для творчості. Безжально викинуті деревця митець перетворює в ексклюзивні меблі з 2009 року. Варто відзначити, такий апсайклінг (перетворення сміття і мотлоху в придатні до використання і навіть корисні речі) має неабиякий попит. Замовлення Капелло отримує не лише від мешканців Лондона, але й з-за океану. Приміром, один дизайнерський табурет обійдеться замовнику мінімум у 400 (!) фунтів.
Новорічні ялинки привернули увагу Фаб’єна ще під час навчання в Королівському коледжі мистецтв. Саме тоді він провів невеличке розслідування і був просто приголомшений, коли дізнався, як щорічно близько мільйона зелених красунь постачають у Лондон у передсвятковий період. Йому схотілося зробити щось, що врятує головну прикрасу свята від звалища і поверне ялинки назад в будинки. Так народилася ідея створення незвичних меблів.
Новорічні ялинки – дуже складний для обробки матеріал. Сам Фаб’єн називає їх найпотворнішою деревиною. Хороша деревина, як і чудове вино, вимагає часу і витримки, а ялинки і сосни вирізняються швидкою вигонкою. Зазвичай святковим деревам лише 2-3 роки, тому у них нема особливої деревної текстури.
На виготовлення одного предмета меблів витрачає не одне деревце, тому, навіть виконуючи індивідуальні замовлення із конкретної новорічної ялинки, все одно доводиться брати дерева з вулиці.
4. І диво-дерево може і далі прикрашати інтер’єр вашої оселі. До речі, для зустрічі 2015-го ялинку можна буде не купувати, прикрасивши іграшками і дощиком торішній, уже хендмейдівський символ нового року.

Гарних вам свят і вдалих експериментів у творчості!
Настільна ялинка перетворюється…
Якщо ваш новий рік прикрашає настільна ялинка (виготовлена з гілок, накручених на остов, себто основу-палицю з підставкою), то є чимало варіантів її подальшого використання.
Коли гілки висихають, їх треба розмотати (зазвичай вони зафіксовані довжелезним зеленим шнурком). І заготовка на різні свята готова. Наприклад, до дня закоханих можна на цьому каркасі встановити величезне серце, на Вербну неділю – намотати гілки вербових котиків, а на Великдень – прикрасити здоровенною колоритною писанкою тощо. Тобто є вертикаль, з якою можна працювати, надаючи друге життя у різних варіантах.
Голочки з гілок можна використати, як екологічний наповнювач для інтер’єрних подушок, або ж перемолоти і набити власноруч пошиті м’які іграшки.
Варіантів є безліч. Не бійтеся фантазувати!
Зелені красуні можуть стати прикрасами, підставками, композиціями
Живу ялинку шкода зрубувати, тому на новорічні свята шукаю альтернативу – штучне дерево «оживляю» справжньою гілочкою, яка дає хвойний запах і створює відповідний настрій.
Але якщо уже придбали ялинку і роздумуєте над тим, що з неї змайструвати після свят, то усе залежить від ваших потреб та побажань.
Гілки можна перетворити на композиції. Для цього оберіть декілька цікавих гілочок з красивим розгалуженням. Позбудьтеся з них голок, бо вони все одно з часом обсипаються, і висушіть їх. Згодом пофарбуйте гілочки аерозольною фарбою у золотистий, сріблястий, білий або червоний колір. Розмістивши у вазі, їх можна оздобити прикрасами, наприклад, зі шкіри або паперу.
Зі стовбура, гадаю, вийшли б непогані прикраси. Як варіант – із грубих гілок чи стовбура напилити кружальця та оздобити їх, наприклад, технікою випалювання. Закріпити необхідну фурнітуру і сережки готові. А ще з таких дерев’яних кружалець можна зробити підставку під гаряче, склеївши їх між собою з допомогою клею та цупкої тканини. Також з кружалець і панно можна якесь виготовити, залежно від фантазії та індивідуального рішення.

Оточуйте себе природною красою, незалежно від пори року і дати у календарі!
Незвичні фоторамки та підсвічники для інтер’єру
Аби щороку не знищувати нові ялинки, найкраще, мабуть, вирощувати своє новорічне дерево чи купувати у горщику. Але якщо ялинку уже зрубано, то її можна використати для лікувальної косметики. Наприклад, запарити хвою окропом і з цього настою приймати ванну.
Окрім того, гілки ялинки можна використовувати на присадибних ділянках: вкривати рослини від морозів або, де росте полуниця, присипати землю голками, тоді глина не приставатиме до ягід.
Чернівчан у соцмережах закликають повернути новорічні ялинки у природу
А якщо застосовувати як декор, то можна зробити цікаві підсвічники зі стовбура (як на фото). Або – у прозору пляшку засунути гілочку ялинки, прикрашену ягідками, а зверху встановити свічку. Пляшку можна розфарбувати. Взяти тюбик акрилової фарби для скла, скажімо, бронзової барви або червоної, які пасують до зелені ялинки, і намалювати на пляшці сніжинкові орнаменти або маленькі зірочки.
Також гарний підсвічник вийде, якщо голочками ялинки наповнити прозору вазу чи красиву банку і всередині встановити свічку.
Окрім того, ялинку можна розібрати на декоративні палички, які треба очистити від кори і висушити. Один з варіантів їх використати – перев’язати грубою ниткою чотири палички так, щоб утворилася рамка для фото. Товщина паличок не має значення, тобто вони можуть бути у грубуватому, сільському стилі.
Будьте здоровими та ґаздівськими естетами!
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар