
В умовах сучасної ринкової економіки України важливу роль у фінансовій діяльності відіграють цінні папери. Питання, пов’язані з цінними паперами регулюються главою 14 Цивільного кодексу України, Законами України «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про акціонерні товариства», «Про обіг векселів в Україні».
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», цінні папери – це активи, що є свідченням майнових відносин між емітентами і власниками та відтворюють порядок їхньої реалізації у процесі проведення фінансових операцій. Використання цінних паперів передбачає:
– надання визначених умовами випуску цінних паперів прав емітенту й інвестору;
– виконання визначених умовами емісії зобов’язань (як емітентом, так і власником);
– передавання таких прав (у певних випадках і зобов’язань) іншим особам в порядку, встановленому умовами випуску цінних паперів.
Цінні папери виконують важливі функції. Їхнє використання дає можливість вирішувати значну кількість проблем інвестиційного розвитку, забезпечення обігу ресурсів, підприємницької діяльності, залучення інвестиційного капіталу та ін.
Буковинцям пропонують вкладати гроші у державні цінні папери
Фінансування дефіциту державного бюджету може відбуватися за допомогою різних методів. Одним з них є випуск і розміщення державних боргових цінних паперів. Ще одним прикладом може бути випуск і розміщення акцій. Такий вид цінних паперів мають право використовувати акціонерні товариства (як відкриті, так і закриті). Акції емітуються, щоб залучити капітал для забезпечення господарської діяльності підприємства. Цінні папери поділяють на дві групи: емісійні та неемісійні. Емісійні цінні папери засвідчують однакові права їхніх власників у межах одного випуску стосовно особи, яка бере на себе відповідні зобов’язання (емітент). Неемісійні цінні папери відображають операції між суб’єктами з придбання та продажу емісійних цінних паперів. До емісійних цінних паперів належать акції, облігації, іпотечні сертифікати, іпотечні облігації, сертифікати фондів операцій з нерухомістю, інвестиційні сертифікати, казначейські зобов'язання України.
Даніель Олару, адвокат бюро «Дутка і партнери»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар