
Сьогодні, коли все дорожчає і стає все менш доступним для пересічних громадян, навіть за безкоштовні колись послуги доводиться платити. Так, грошей хочуть навіть за елементарну процедуру виписки/прописки. Люди скаржаться, що їм пропонують заплатити суму згідно з випискою, інакше ж послуги не нададуть.
- Цьогоріч закінчила університет, а оскільки жила в гуртожитку, то довелося з нього виписуватися. Пішла у паспортний стіл у студмістечку. Та як виявилося, виписатися з місця прописки – послуга платна. У виписці, яку мені дали, була вказана сума 25 гривень, яку потрібно було перерахувати на рахунок ДП «Документ». Сплата, як сказали, є обов’язковою, і без неї мене не випишуть. Тому довелося йти до банку й платити, хоча раніше така послуга була безоплатною, - розповідає Ірина В.
У прес-службі ж Управління ДМС України в Чернівецькій області кажуть, що при наданні паспортних послуг всіх громадян попереджають про добровільність отримання ними додаткових послуг, які надає ДП «Документ». Оплачувати їх чи ні, кожен вирішує для себе сам.
У ДП «Документ» також повідомили, що користуватися їхніми послугами не обов’язково. Просто в такому випадку треба самим купити бланки, заповнити і принести у відповідну службу.
- Цей платіж не є обов`язковим, - пояснює директор чернівецької філії ДП «Документ» Оксана Хмара. - Ми надаємо бланкову продукцію: листки вибуття, ще низку бланків за бажанням громадян. Для багатьох простіше заплатити й не шукати нічого, ніж купувати самотужки необхідні бланки, потім заповнювати їх і приносити до ДМС.
В райвідділі Державної міграційної служби підтверджують, що співпрацюють з ДП «Документ».
- Громадяни сплачують державне мито в розмірі 0,85 гривні лише під час реєстрації місця проживання. При знятті з реєстрації така оплата відсутня. Що ж до ДП «Документ», то це підприємство забезпечує ЖРЕПи бланковою продукцією, - каже начальник Першотравневого районного відділу Управління ДМС України у Чернівецькій області Віктор Паскар. – Разом з тим, плата не є обов’язковою. Адже за законодавством, працівник міграційної служби зобов’язаний реагувати на звернення громадян, а також надавати передбачені законом послуги.
Закордонний паспорт знову подорожчав
У паспортних столах взагалі по-різному пояснюють ситуацію. Одні кажуть, що платити обов’язково, інші ж – що нічого не вирішують і від них нічого не залежить. Так, у ПП „Регіон-Центр”, що на вул. Заньковецької, роз’яснюють, що організації, на балансі котрих перебувають будинки, лише оформляють належні документи. Після цього людина має піти у відділення міграційної служби, де документи завірять. Аби виписатися з місця проживання в межах міста, з собою треба мати паспорт та заповнити форму 15, а ось для виписки достатньо паспорта та відповідної заяви. Прописатися трохи складніше, тут, окрім паспортів осіб, яка прописує до себе та прописується, потрібно мати також документи на право власності, витяг та дві копії цих документів. Всі ж запитання щодо сплати за послуги потрібно вирішувати саме у відділенні міграційної служби.
Попри те, що в теорії все просто, на практиці виходить трохи по-іншому. Люди стверджують, що їм просто не кажуть про те, що додатковими послугами можна й не користуватися, а отже й не платити. Тому й виходить, що на необізнаності громадян заробляють штучно створені проміжні структури.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар