
За останні два місяці помітно активізувалися злодії, що крадуть вироби з металу. Лише за травень цього року на території Буковини зникали каналізаційні люки, рейки на залізничної колії та навіть обшивка з товарного вагона.
- До нас здебільшого приносять всілякий непотріб та дрібні речі. Хоча серед нього іноді можна знайти цікаві екземпляри: статуетку Леніна, старі монети та навіть самовари, - розповідає працівник заготівельної фірм Володимир Віталійович. – Що стосується речей, котрі можуть викликати підозру (кабель, каналізаційні люки), нам не несуть вже близько півтора року.
За словами підприємця Андрія, до їхньої фірми також приносять здебільшого те, що викидають на сміття: старий посуд, запчастини тощо. Приносять брухт люди різного статусу: від жебраків до тих, хто робить на цьому бізнес.
Проте нині заробляти цією справою стало значно важче. З початку року, за словами Андрія, значно впала ціна на брухт. Нині вона становить 1,20 – 1,40 грн. за кілограм. Торішні розцінки сягали 2,20.
У Чернівецькій області міліція цьогоріч викрила аж чотири факти викрадення виробів з металу
Проте, незважаючи на значне зниження вартості, очевидно, що така діяльність є прибутковою, а викрадачі металу все ж мають змогу збувати всіляку специфічну залізну продукцію, якщо пропадають предмети особистої та комунальної власності.
На «металевому» бізнесі будують хати
Ті ж таки люки, за словами іншого приймача металобрухту Костянтина, - невеликі за розміром (тому й зручні у транспортуванні), а важать чимало. Тому вони завжди залишатимуться популярним об’єктом для зазіхань шукачів металу.
- Насправді, операції з металобрухтом – дуже прибуткова справа. Я займаюся металобрухтом вже не один рік і знаю людей, котрі завдяки цьому бізнесу будують собі будинки, - розповідає Костянтин. – Тому у прагненні заробити люди й далі будуть знімати каналізаційні люки, обрізати кабель та красти інші предмети комунальної власності. Навіть попри те, що чимало таких авантюристів потрапляє до міліції. Бо беруть все, щоби потім перепродати дорожче іншим. Наскільки знаю, цей бізнес – один із найприбутковіших у нас на Буковині.
Хто має ловити злодія?
У Чернівецькій області міліція цьогоріч викрила аж чотири факти викрадення виробів з металу. Проте не зафіксували ще жодного випадку здачі краденого металу до пунктів прийому брухту. Пояснюють це активною співпрацею з пунктами прийому металу. Цікаво в чому це проявляється?
Натомість злодюги крадуть на брухт навіть те, на що більшості не вистачило б фантазії. Зокрема, близько двох тижнів тому у депо залізничної станції Чернівці-Північна злодії обдерли метал з товарного вагона.
Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар