
Жителі села Панка, що на Сторожинеччині, сполохані. Днями у їхньому селі оголосили карантин після того як домашній собака задушив скажену лисицю.
Мешканці села стали більш пильними та почали уважніше приглядатися до поведінки свійських тварин, оскільки дикі звірі у їхні обійстя навідуються доволі часто.
Випадок, про котрий йдеться, відбувся у суботу, 18 серпня, вранці. На присадибну ділянку місцевого жителя Георгія Берчука забігла лисиця. Побачивши звіра, господар спустив з ланцюга вівчарку, котра у двобої задушила руду гостю.
У селі від сказу вже щепили 10 тварин
Коли лисицю доставили до спецлабораторії для вірусологічної експертизи, з’ясували, що звір був заражений сказом.
- Місце, де відбувся інцидент дезінфікували, а тварин, котрі могли контактувати з хворою твариною імунізували, - розповів начальник Головного управління ветеринарної медицини у Чернівецькій області Борис Тодорюк. - Щеплення зробили 7 собакам та 3 котам господаря обійстя та його сусіди. У селі ж на 2 місяці оголосили карантин та почали компекс заходів з профілактики сказу. Крім того, посилили боротьбу з безпритульними та дикими тваринами, котрі забігають до селян та є потенційними носіями небезпечного захворювання.
Якщо ви контактували з підозрілою твариною:
- зверніться до лікарні.
- суворо дотримуйтеся режиму, який встановив лікар. У жодному разі не переривайте курсу щеплень. Не перевтомлюйтеся, уникайте переохолодження та перегрівання організму. Під час щеплень категорично заборонено вживати будь-які алкогольні напої.
- не вбивайте тварину, а доставте для ветеринарного огляду у найближчу установу ветмедицини.
- якщо виявили трупи диких тварин – не знімайте з них шкуру, а терміново повідомте працівника ветеринарної медицини.
- Дикі звірі і вдень, і вночі можуть з’являтися у населених пунктах, нападати на людей і тварин, - розповідає Борис Тодорюк. - Вони втрачають страх та стають необережними, оскільки вірус вражає головний мозок.
- Справді дикі звірі, зокрема лисиці, до господарств селян забігають часто, - розповідає сільський голова Панки Сергій Казюк. – Тут вони шукають поживи.
Тому панківчанам наказали слідкувати за своїми братами меншими та у разі виявлення за ними дивної поведінки, як наприклад, некоординованих рухів, слинотечі та страху води, негайно повідомити відповідні органи.
Не виключено, що дикі звірі могли контактувати й з іншими свійськими тваринами. Тому взялися за їхній відстріл.
За інфоромацією Бориса Тодорюка, від початку року на Буковині відстріляли 861 лисицю.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар