
В обласному центрі служби крові запрацював новий сепаратор – сучасний апарат, котрий дозволяє розкласти кров на три компоненти – еритроцитну і тромбоцитарну масу та плазму, причому може робити це як окремо, так і одночасно. В Україні сьогодні працює близько 16 подібних сепараторів крові.
Обладнання для області придбали благодійники, ринкова вартість сепаратора крові американського виробництва – понад мільйон гривень.
– Особливо тішимося з того, що тепер зможемо виготовляти тромбоконцентрат, адже раніше його отримували лише методом центрифугування, а для цього потрібна була велика кількість донорів, – розповідає заслужений лікар України, головний лікар Чернівецького обласного центру служби крові Василь Мігайчук. – Прилад дозволяє одержати потрібну кількість тромбоцитів від одного донора, що дуже добре для пацієнта, адже в його організм не потрапляють антитіла від різних людей.
Близько 7 тисяч літрів крові на рік заготовляє обласний центр служби крові
Тромбоцитарна маса нині украй необхідна гематологічним хворим, зокрема діткам, що страждають на лейкемію із кровотечами. Раніше їм навіть доводилося їхати на лікування до інших областей, де є сепаратор. Компоненти крові також активно використовуються у опікових відділеннях, у пологових будинках, а також у екстреній медицині – для людей, що потрапили у аварію чи отримали травми.
Буковинець Микола Скігар: За життя здав майже 80 літрів крові
Першим донором на новому апараті стала чарівна студентка ЧТІ КНТЕУ Наталя. Дівчина каже, жодних неприємних відчуттів немає, лише позитивні емоції.
– Здаю кров уже вп'яте, – розповідає донорка. – Роблю це, бо мені приємно знати, що можу комусь допомогти чи навіть врятувати чиєсь життя.
Окрім компонентів крові, новий апарат дозволяє заготовляти стовбурові клітини для трансплантації. Він також самостійно з допомогою комп'ютера визначає, скільки тромбоцитів можна взяти у донора.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар