Керівник клубу східного танцю «Аміра» Інна Демчучена до нестями закохана в свою справу
Ольга ШУПЕНЯ
shupenia@ukr.net
Чотири роки поспіль пані Інна вчить і дорослих, і малих буковинок мистецтва східного танцю. Її секрет вдалої діяльності полягає у тому, що завжди прагне досягти ще кращого результату, ніколи не стоїть на місці й постійно знаходить шляхи подальшого розвитку.
– Головне – усе робити з любов’ю та добром до людей і віддаватися цілком улюбленій справі, – запевняє керівник клубу «Аміра».
Тому І. Демчучена не боїться конкуренції й навіть вважає, що таке явище сприяє постійному розвитку й допомагає підтримувати свій професійний рівень. Окрім того, вона каже, що економічна криза також позитивно впливає на роботу її клубу. Адже багато жінок і дівчат, особливо ті, які самостійно заробляють гроші, займаються східними танцями заради відпочинку, щоби відволіктися від буденних проблем.
– Вважаю, що у танці людина поринає у паралельний світ, де існує зовсім інше життя та лише позитивні емоції. Тож мої учні – щасливі. Вони щиро радіють, коли у них виходить новий танець і навіть спілкуються між собою не на злободенні теми, а про мистецтво східного танцю, – розповідає пані Інна.
Також вона зазначає, що як викладачеві їй інколи доводиться проводити навіть по п’ять тренувань на день. Звичайно, такі фізичні та психологічні (необхідно тримати увагу 15-20 осіб водночас) навантаження є нелегкими, однак на час занять керівник клубу забуває про те, що в неї ще є сім’я та друзі, мовляв, просто йду в цей світ й віддаю себе повністю.
Найбільшою нагородою в роботі для І. Демчученої є майстерність її учениць. Наприклад, Олександра Ротар і Катерина Первухіна вже можуть не лише замінити вчительку на занятті (за потреби), але й самостійно викладають для своїх груп.
Постійне навчання зміцнює справу
Напередодні відкриття свого клубу пані Інна півтора року навчалася східних танців у Альони Безрукової. На початку занять її особливо привабило те, що цим танцем можна розпочати займатися в будь-якому віці й досягти певних успіхів. Окрім тренувань, І. Демчучена здобувала ще й додаткові знання: через мережу Інтернет та відвідування майстер-класів. Згодом вона зрозуміла, що їй необхідно відкрити свій клуб, аби бути самостійною. Нині пані Інна каже, що не може порахувати усі вклади у власну справу. Адже справа навіть не в оренді приміщення (сьогодні оренда залу для 15 осіб вартує від 500 гривень), а в постійному навчанні. Паралельно викладаючи для своїх вихованок, вона продовжувала навчатися у іменитих майстрів східного танцю. До речі, щоби взяти майстер-клас в українського педагога, сьогодні треба сплатити 50 євро за годину, а у закордонного – 100 євро, це не враховуючи переїзду, проживання, харчування.
Аби впевнитись і пересвідчитись у власній майстерності, необхідно час від часу навідуватися на всеукраїнські фестивалі східного танцю, де можна не лише гідно представити своє місто і вибороти призове місце, але й взяти там майстер-класи в знаменитостей.
– На одному із всеукраїнських фестивалів для мене було дуже приємно, що Олексій Рябошапка із Москви (родом він із Полтави), який навчається східного танцю в єгипетських педагогів, сказав, що в Україні є три сильних школи: у Донецьку, Одесі й Чернівцях, – із гордістю розповідає пані Інна.
Проблема меценатства: просто так гроші не віддають
Насправді займатися східними танцями – справа не з дешевих. Адже конкурси й фестивалі вимагають постійних фінансових витрат на костюми (від 100 доларів), майстер-класи та поїздки.
– На жаль, не усі талановиті буковинки мають достатньо фінансів, аби професійно займатися східними танцями. Окрім того, сьогодні я зіткнулася із проблемою спонсорства: люди не можуть просто так віддати свої гроші. Тож було б добре, якби в нашому суспільстві були такі закони, які б дозволяли підприємцям за рахунок спонсорства сплачувати менше податків, тоді, я так думаю, меценатів було б більше, – роздумує пані Інна.
До речі, клуб східного танцю «Аміра» виживає завдяки благодійним внескам тих, хто там навчається. У середньому виходить, що людина щомісяця сплачує близько 100 гривень і займається впродовж години тричі на тиждень. При цьому можна робити внески за півмісяця, тиждень і навіть за одне заняття. В основному учениці опановують мистецтво східного танцю в трьох вікових групах: з семи до 12-ти років, з 12 до 16 і з 16 й старші. Уроки східного танцю позитивно впливають на жіноче здоров’я, а також є хорошою підготовкою дівчат до материнства.
Вихованки клубу «Аміра» виступили на одній сцені із зірками балет-денсу
Учора на сцені муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської відбувся танцювальний концерт «Східне місто», який зорганізувала пані Інна зі своїми вихованцями. Окрім чарівних учасниць клубу східного танцю «Аміра», перед чернівчанами виступали й російські та українські зірки балет-денсу, зокрема чемпіонка України Дарія Міцкевич з Краматорська.
– Гості концерту – це талановиті люди, які володіють надзвичайно позитивною енергетикою, і навіть коли спілкуєшся із ними, розумієш, що вони – непрості люди, – розповідає І. Демчучена. – Хоч я за освітою інженер-оптик, але вже вдруге організовую такий масштабний концерт, бо хочу, щоби чернівчани побачили, що таке справжній східний танець і щоби мої вихованки виступили на одній сцені із зірками, і не будь-де, а саме на сцені нашого муздрамтеатру. Для цього учасники клубу «Аміра» інтенсивно готувалися впродовж двох місяців поспіль, навіть у суботу й неділю, жертвуючи сім’єю, відпочинком, навчанням…
Інна Демчучена вітає глядачів свого першого концерту «Тисяча і одна ніч», який зорганізувала цьогоріч на день Святого Валентина. Фото Геннадія Вірсти
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар