
Екскурсії у колі однокласників для дітей здаються великими пригодами, спогади про які, разом зі світлинами, залишаться на все життя. Та щоб влаштувати таку поїздку, треба прикласти чимало зусиль. Навіть екскурсія у межах області вимагає безліч дозволів. А вчителям, які це все організовують, аби зробити дітям пізнавальне свято, доводиться довго проходити всі етапи бюрократичного пекла.
Ще двадцять років тому поїхати з класом на екскурсію, навіть на великі відстані, не складало ніякої проблеми. Такі заходи лише заохочувались.
- Вчителі возили дітей до Санкт-Петербурга та у інші міста колишнього СРСР. Особисто я возила свій клас у Брест (Білорусь) і всім це подобалось, а ніяких негативних інциндентів не було, - розповідає вчитель Тамара Борденюк.
Сьогодні Головне управління освіти і науки області повідомляє, що відповідальними організаторами поїздок школярів можуть бути тільки штатні працівники закладів освіти. Кількість супроводжуючих осіб визначається з розрахунку один супроводжуючий на 10 дітей, медичних працівників з розрахунку один лікар на 30 дітей. Окрім цих загальних правил, організатори поїздки, тобто вчителі, мають зібрати безліч паперів та підписати дозвіл в управлінні.
Вартість поїздки у межах області - від 60 до 200 гривень з учня
Вчитель англійської мови Сторожинецької районної гімназії Юлія Петровська розповідає, що вже не перший рік везе свій клас на екскурсії і кожного разу зарікається, що більше цього не робитиме.
- Замість того, щоб заохочувати вчителів возити дітей у визначні міста, допомагати їм, нам влаштовують справжню тяганину з документами. У чергах за дозволом доводиться стояти цілий день, а отримати його можна тільки у вівторок, тобто якщо ви вирішили поїхати у середу - дозволу доведеться чекати цілий тиждень, - каже Юлія Борисівна. - А влаштувати подорож без допомоги турфірми взагалі нереально.
Якщо ж організатор все ж таки зважився поїхати із групою дітей на екскурсію, то спершу треба визначитись з напрямом. Якщо школярі ще юні, класу до восьмого, то не варто планувати подорож на далекі відстані. Краще у межах області, або у сусідні. Найкраще для таких дітей підійде Хотин, Кам'янець-Подільський, Яремча. Якщо ж це старшокласники, то можна влаштувати тур Тернопільськими замками, поїхати на фортеці Закарпаття, у "Софіївський парк" до Умані, або навіть до Києва чи Львова. Звичайно, останні подорожі обійдуться значно дорожче.
За словами представника туристичної організації Максима Дупешка, влаштовувати шкільні тури важче, адже треба багато дозволів, супровід ДАІ.
- Такі екскурсії коштують на 15-20 гривень дорожче, ніж для дорослих, - каже пан Максим.- А приділяти їм треба значно більше уваги.
Вартість таких екскурсій найрізноманітніша. Це залежить від турфірми, відстані на яку треба їхати, кількості екскурсійних діб та, чи входять у вартість поїздки ціни на екскурсії та обіди. Наприклад, як розповідає вчителька Юлія Петровська, поїздка на потязі до Львова, яка включала екскурсію містом, дорогу та обіди коштувала 300 гривень з дитини.
Найпопулярніші екскурсії
Хотин (Чернівецька область). Екскурсія Хотинською фортецею, поїздка триває один день. Вартість - 60 гривень з людини, в неї входить дорога і ціна за послуги екскурсовода. Дорога в один бік триває близько одної години.
Львів. Екскурсія містом та відомими музеями. Поїздка триває три дні з дорогою. Вартість - 300 гривень, включає обід, дорогу та послуги гіда. Дорога в один бік на потязі триває близько шести годин.
Яремча (Івано-Франківська область). Екскурсія печерами Довбуша, місцевими музеями, похід на ринок сувенірів. Триває один день. Вартість - 130 гривень, включає дорогу і ціни за екскурсії. Дорога в один бік триває близько трьох годин.
Озеро Синевір (Закарпатська область). Огляд місцевих краєвидів, походи до подорожніх музеїв. Триває дві доби. Вартість - 120 гривень, в неї входить одноразове харчування та дорога.
Документи, необхідні для шкільної екскурсії
Для перевезення автотранспортом
- відношення відповідного органу управління освітою на ім’я начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації;
- наказ закладу освіти щодо організації перевезень організованих груп дітей;
- список дітей-учасників встановленого зразка;
- дозвіл лікаря встановленого зразка;
- ксерокопію схеми маршруту;
- ксерокопію розкладу руху автотранспорту;
- ксерокопію ліцензії на право надання послуг з перевезення;
- ксерокопію ліцензійної картки до ліцензії;
- ксерокопію посвідчення водія;
- ксерокопію технічного паспорта автотранспорту;
- ксерокопію відношення на ВДАІ УМВС.
Для перевезення залізничним транспортом
- відношення відповідного органу управління освітою на ім’я начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації;
- наказ закладу освіти щодо організації перевезень організованих груп дітей;
- список дітей-учасників встановленого зразка;
- дозвіл лікаря встановленого зразка;
- № потяга.
Дозвіл видається щовівторка з 10 до 13 год. та з 15 до 17 год. в ГУОН (каб. 405).
Над темою працювала Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар