
Проштрафившись на дорозі, водію, якого встигли «спіймати на гарячому» працівники ДПС, додасться ще чимало клопотів. Порушнику потрібно вчасно сплатити штраф, а ще повідомити про це ДАІ шляхом пред'явлення квитанції (це можна зробити: передати по факсу, надіслати листа або зателефонувати). Найдієвіший спосіб, особисто занести квитанцію.
Аби погасити штраф, не обов’язково для цього шукати банк. Нині є кілька способів, як це можна зробити: сплатити у відділенні будь-якого банку, через термінал самообслуговування або перерахувати гроші за допомогою комп’ютера.
Альтернативні способи сплати боргів допоможуть зекономити час. Адже, відповідно до ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений не пізніше, аніж через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови порушнику про накладення штрафу, – нагадує старший інспектор Державтоінспекції в Чернівецькій області Іван Добровольський. – Тобто, як тільки випишуть штраф, краще відразу заплатити. Якщо не сплатив вчасно, сума подвоюється.
У випадку, коли водій не згідний із даними протоколу, потрібно оскаржити порушення впродовж 10 днів. Якщо суд залишив скаргу без задоволення, дні рахуються з дня повідомлення.
Де оплатити штрафи
1. Розрахуватися дома
Не виходячи з дому, можна розрахуватися за порушення ПДРу такий спосіб: якщо відкрито на сайті банку рахунок. Зайти на сторінку інтернет-банкінгу та через систему «платежі по Україні» оформити оплату. Тут потрібно вручну вводити реквізити та номер рахунку держказначейства. Ці дані є на сайті Державної казначейської служби України treasury.gov.ua. Комісія у віртуальних банках близько 4 грн., в декотрих її взагалі не беруть.
2. Термінал самообслуговування
Документи, для сплати штрафів
– паспорт,
– індивідуальний ідентифікаційний номер платника податку,
– екземпляр протоколу про адміністративне правопорушення.
Термінали самообслуговування приймають платежі нині не тільки за комунальку чи мобільний рахунок, а й на оплату штрафів. З таким видом платежів працюють термінали Privat Bank і EasyPay. Скористатися апаратом може будь-хто, не обов’язково бути клієнтом банку. Комісія за послуги в Privat Bank 1% від суми платежу, але не менше 5 грн., у терміналах EasyPay – 5 грн.
3. Сплатити в банку
Найпоширеніший спосіб оплати штрафів у відділенні банку. Тут іноді доведеться відстояти в черзі. Переваги комерційних банків в тому, що касири власноруч вносять надані їм дані. Такий спосіб оплати один з найдорожчих. Тут комісія може становити 1-2% суми платежу, але не менше 5 грн.
Переваги оплати в «Ощадбанку», низька комісія: 2% суми платежу без мінімальної фіксованої суми. Тут клієнт сам повинен заповнити квитанцію, відтак касир вносить ці дані в систему банку.
4. Віртуальний гаманець
Популярний спосіб оплати нині через Інтернет з допомогою віртуальних гаманців WebMoney, Smart pay і EasyPay. Через EasyPay можна заплатити штраф за допомогою банківської карти (без наявності електронного гаманця).
Більш сучасний «домашній» спосіб - оплата штрафу за допомогою віртуальних гаманців WebMoney, Smart pay і EasyPay.
WebMoney, Smart pay і EasyPay - у них вже є формалізована база реквізитів та рахунків в органах держказначейства. Аби опалити штраф потрібно тільки вибрати місто та район, де розташоване управління держказначейства, а система сама підставить необхідні реквізити і номер рахунку. За віртуальні послуги беруть до 2% суми платежу (з урахуванням комісії за поповнення гаманця).
Водію варто для підтвердження оплати штрафу надати квитанцію в ДАІ. Наприклад, WebMoney і Smart pay пропонують згенерувати квитанцію, після чого клієнт її друкує на принтері. Якщо хочете підтвердити операцію мокрою печаткою, треба звернутися у відділення «Імексбанку». Клієнтам EasyPay дещо простіше - система відправляє на електронну пошту копію квитанції з печаткою. За бажанням клієнта, на фактичну адресу проживання може прийти оригінал платіжки.
Варто знати: при сплаті штрафів за порушення правил дорожнього руху у квитанціях необхідно обов’язково вказувати не лише код платежу, прізвище ім’я по-батькові платника, але й серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар