
У вересні "Швидкій" виповнилося 108 років. Чернівці – четверте місто в Україні, в якому було створено таку службу. Попереду лише Львів (тут лікарське "Товариство рятункове" заснували 1894 року), Київ та Одеса.
Попри свято проблем у служби залишається чимало – це і зношений автопарк, і стан доріг, і ставлення людей до лікарів.
– Медикаментами, виробами медичного призначення і необхідною апаратурою ми забезпечені, хоча хотілося б, аби вона була сучасніша, – розповідає заступник головного лікаря з медичної роботи станції "Швидкої медичної допомоги" Сергій Паушак. – Часто не можемо дістатися до хворого за 10 хвилин, як визначено законом, адже у місті багато транспорту, його переважно паркують у непризначених для цього місцях, загороджуючи і без того вузьку дорогу. Окрім цього, на багатьох будинках немає номерів і назв вулиць. Вражає також рівень негативізму у суспільстві, нервозність, наші лікарі часто стикаються із неналежним ставленням та неповагою.
– Працюю на "Швидкій" майже 40 років і можу сказати, що за цей час робота змінилася мало. Та й проблеми, по суті, залишаються ті ж. Єдине – набагато більше стало необґрунтованих викликів, на вулицях зросла кількість безхатченків та п'яних. Перехожі набирають "103", бригада приїздить, а п'яничка, криючи лікарів матом, відмовляється від допомоги, – каже старший лікар зміни Зінаїда Маханець.
Лікарі розповідають – робота у "Швидкій" накладає певний відбиток. Спати щоночі не виходить навіть у відпустці – настільки звикли до нічних чергувань. Чекаючи на виклик, медики зазвичай п'ють каву, читають, дивляться телевізор, спілкуються. Що ж до забобонів, то у лікарів "Швидкої" поганою прикметою вважається міняти виклик.
– Коли твоїй бригаді дали виклик, на нього неодмінно треба їхати. Вважається, що не можна переадресовувати його колегам, адже тобі обов'язково дістанеться набагато складніший. Як кажуть, за вибірки дає чорт видерки, – розповідає лікар виїзної бригади Тетяна Хомяк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар