
Через місьць початок нового навчального року. Наразі всі школи Буковини перевіряють на готовність, а батьки й собі готують дітей.
У чому зошити носити
Сумка – не просто модний аксесуар для школяра, адже у ній дитина щодня носитиме декілька книжок, зошити, канцелярське приладдя та ще купу дрібничок. Зрозуміло, що навіть найяскравіший ранець, який незручно носити, може призвести до серйозних наслідків, тож від того, чи вдало його буде підібрано, залежатиме здоров'я дитини, її постава, самопочуття та, врешті-решт, успішність.
Перед початком навчального року прилавки крамниць та ринків вже заставлені різноманітними портфелями, рюкзаками, сумками для школярів. Втім, обрати хороший ранець серед них не так вже й просто.
Чернівецькі магазини рясніють шкільними формами
– Дешевий рюкзак для учня молодших класів вартує щонайменше 100 гривень, - каже продавчиня Ілона Грива. – Він яскравий, невеликий за розміром, але батькам потрібно бути готовими до того, що він може не витримати щоденного використання, особливо зважаючи на те, що школярі дуже активні. Більш-менш пристойний портфель з якісної тканини та добре закріпленими ручками вартує від 300 гривень. У місті батьки здебільшого просять підібрати їхнім дітям якісний варіант та не надто переймаються його ціною.
Для дітей середнього та навіть старшого шкільного віку також рекомендують купувати рюкзаки, адже вони зручні та, якщо правильно підібрати, не псують поставу. Мінімальна вартість такого складає 225 гривень.
За словами п. Ілони, краще обирати ранець разом з чадом, адже буває, що батьки помиляються з розміром або фасоном та згодом приходять обміняти покупку.
На канцтовари доведеться витратити майже 200 гривень
Вибір зошитів та щоденників з яскравими обгортками, різноманітних ручок, олівців, альбомів та папок викликають неабияку втіху у маленьких школярів і водночас жах у їхніх батьків.
Вартість канцтоварів
Щоденник – від 10 гривень
Зошит - від 60 копійок
Кулькова ручка - 1-2,5 гривні
Простий олівець - від 1 гривні
Пенал - 10-50 гривень
Папка для зошитів - 10-15 гривень
Набір обкладинок для книжок - 15 гривень
Лінійка - від 1 гривні
Буквар - 50 гривень
Для творчості
Кольорові олівці - від 10 гривень
Фломастери - 15-40 гривень
Фарби - від 15 гривень
Альбом - близько 10 гривень
Папка для творчості - 20 гривень
Набір для творчості - 65-80 гривень
"Склянка-нерозливайка" - 5-15 гривень
Склянка для пензликів та олівців - 3-10 гривень
Одяг школяра
Форма для дівчинки - 300-500 гривень
Форма для хлопчика - 400-500 гривень
Блузка для дівчинки - 50-150 гривень
Сорочка для хлопчика - 50-120 гривень
Колготи - 15 - 80 гривень
Банти: 10-50 гривень
Портфель 150- 400 гривень
Спортивний костюм - 150-300 гривень
Кросівки - 100-300 гривень
– Попит на канцтовари поки що не розпочався, - каже продавчиня шкільного приладдя Олена. – Зазвичай зошити та ручки починають купувати останнього тижня перед першим вересня. Заздалегідь купують канцтовари лише батьки першачків або школярів молодших класів. Майже завжди цікавляться, хто і де виготовляє продукцію та надають перевагу речам вітчизняного виробництва. Втім, і надто дешеві товари купують зовсім рідко.
Загалом, цьогоріч продукція не надто подорожчала: зошити, ручки та олівці в середньому додали в ціні 20-30 копійок.
Часто батькам здається, що канцтовари - не дуже значна стаття витрат перед новим навчальним роком. Але на практиці на них завжди витрачають більше, аніж сподівалися. Аби уникнути цього та водночас гідно підготувати дитину до школи, варто дотримуватися певних правил:
№1. Складіть список
Для першачків у школі зазвичай складають список речей, необхідних для навчання. Записують не лише що, а й скільки знадобиться на перший рік. Такі списки варто складати й батькам старших дітей, адже тоді ймовірність придбати зайві речі буде мінімальною.
№2. Не купуйте забагато
Придбати десяток ручок, олівців та навіть зошитів – справа абсолютна нормальна. А ось купувати по декілька упаковок канцелярського приладдя не варто, адже тоді дитина може не відчути цінності речей, тож щодня доведеться діставати нову ручку та швидко все розгубите.
№3. Обирайте середню ціну та якість
Не варто купувати надто дороге приладдя, особливо якщо не маєте зайвих коштів. Втім, не беріть і надто дешеві варіанти, адже, окрім низької якості, вони можуть нашкодити дитячому здоров'ю.
№4. Купувати краще у магазині
І не лише тому, що там канцелярія може бути більш якісною. Відсутність тисняви та більш затишна атмосфера допоможуть краще зорієнтуватися у розмаїтті дрібничок, на відміну від передвересневого Калинівського ринку.
№5. Питайте згоди у дитини
Зошити, папки та пенал, які до вподоби дитині, допоможуть їй з більшим натхненням ставитися до навчання.
№6. Не відкладайте шопінг на останній день
Тоді уникнете черг у спеціалізованих магазинах та стресу, зокрема для гаманця.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар