
Переглянути свою сторінку у соціальній мережі в Інтернеті для сучасної молоді стало такою ж звичною щоденною справою, як до прикладу, поїсти. Час перед комп'ютером летить шалено - сідаєш на 5 хвилин, а встаєш за кілька годин. Вже навіть в піснях співають про те, що поки сидиш в мережі - за вікном вирує реальне життя.
У соціальних мережах "Вконтакте", "Одноклассники", "Facebook" та "Twitter" люди без побоювання публікують все - свої особисті дані, інформацію про своїх родичів, захоплення, вподобання тощо. Крім того, дають оцінку тим чи іншим подіям та явищам.
Нещодавно американська сатирична газета "The Onion" заявила, що "Facebook" - проект ЦРУ. Цю думку розвинуло більш серйозне видання New Scientist. "Наші мрії здійснилися! Після стількох років таємного контролю громадськості... Це щастя для ЦРУ", – цитувала "The Onion" вигаданого директора ЦРУ.
Соціальні мережі небезпечні для здоров’я
За висновками вчених, використання соціальних мереж є небезпечним для здоров'я - і психічного, і фізіологічного.
Дослідники говорять про появу нового виду інтернет-адикції - залежності від соціальних мереж. Вона більш небезпечна ніж, до прикладу, залежність від комп’ютерних ігор. Якщо зникає доступ до Інтернету - настає «велике горе». Починаються психологічні проблеми, депресії, поганий сон, виникають конфлікти в реальному житті.
"Директор" був у захваті від того, що тепер люди самостійно і з власної волі викладають у "Facebook" фото своїх дітей, інформацію про себе, своє ставлення до політиків, президента, детальну інформацію про свої вподобання у їжі, які чоловіки/жінки їм подобаються та який вигляд мають їхні домашні улюбленці.
"Facebook" містить такі деталі, яких раніше навіть і не було у досьє ЦРУ на ту чи іншу людину, додає автор публікації. Отже, за правильного використання така інформація – із знанням особистих деталей – може стати інструментом впливу на людину.
Цікаво, що американські військові вже взялися за розробку програм, що аналізують повідомлення на новинних форумах, блогах та у соціальних мережах. Адже зрозуміли, що за соціальними мережами можна відслідковувати суспільно-політичні настрої та що онлайнові балачки можуть допомогти прогнозувати навіть результати виборів.
У соцмережах щоденно "сидять" мільйони користувачів
Кожного дня у соцмережах "пропадають" десятки мільйонів Інтернет-користувачів. Щоденна аудиторія сайта "ВКонтакте" ще у січні 2012 року становила понад 35 мільйонів людей, що перевищує відвідуваність його головного конкурента у Росії - соціальної мережі "Одноклассники". За даними власної статистики сайта "Одноклассники", на липень 2011 року було зареєстровано більше 100 мільйонів користувачів, а на березень 2012 року - понад 135 мільйонів. Відвідуваність сайта - майже 30 мільйонів людей на добу.
"Facebook" має вже близько 1 мільярда користувачів, більшість із яких щоденно пише пости. Подібне відбувається у мережі "Twitter", тут відвідувачі навіть можуть повідомляти про своє місцезнаходження.
На бази даних мереж полюють рекламодавці
Враховуючи мільйонні аудиторії соціальних мереж, не треба бути спецагентом, щоб зрозуміти, що вони справді справжня знахідка для спецслужб. Раніше, щоб зібрати про людину більш детальну інформацію на кшталт оточення, захоплень тощо, потрібно було набагато більше часу. Сьогодні ж усе як на долоні.
Соцмережі чимраз популярніші ніж комп’ютерні ігри
Багато користувачів не думають про те, що вказана на сторінці в мережі інформація стає доступною набагато ширшому колу осіб, ніж вони собі можуть уявити. Безперечно, можна закрити свій обліковий запис та зробити сторінку доступною для окремого кола осіб, проте це не дає 100% гарантії захисту. Захистити себе від стороннього спостереження дуже складно, адже соціальні сервіси влаштовані таким чином, що такий функціонал в них закладено з самого початку. Крім того, часто трапляються зломи серверів соцмереж. При цьому найчастіше виявляється, що самі користувачі зовсім не приховують конфіденційну інформацію про себе, ймовірно, не замислюються про можливу небезпеку.
Багатомільйонна аудиторія соцмереж - бездонне джерело персональної інформації користувачів, за котру рекламодавці готові продати душу. Та й для самої соцмережі передавання даних третім особам - потенційно головне джерело прибутків.
Соцмережі – поле діяльності злочинців
Оскільки знайти інформацію про людину в Інтернеті - хвилинна справа, такою розкішшю не можуть не скористатися злодії, збоченці та взагалі бозна-хто.
Шахраї реєструються у мережах під вигаданими іменами та заманюють у свої тенета довірливих користувачів. Бувало, що у малолітніх користувачів дізнавалися про те, чи є в їхніх будинках цінні речі та коли батьків немає вдома, щоб при нагоді пограбувати. Також просили дати номер кредиток батьків.
Збоченці знайомляться у мережах з довірливими наївними дівчатами, щоб під час зустрічі познущатися з них. Іноземці також шукають у мережах симпатичних дівчат та пропонують працювати повіями.
- Близько місяця спілкувалася «ВКонтакте» з милим молодим чоловіком, - розповідає 23-річна чернівчанка Марина. - Він першим попросився до мене в друзі. Під час листування він робив безліч компліментів та просив викласти свої фото у купальнику. Дуже його цікавило, куди піду працювати після закінчення університету. Врешті, запропонував підшукати мені добреоплачувану роботу за кордоном. Сказав, що буду працювати в ескорті у багатих чоловіків. Зрозумівши що й до чого, припинила з ним спілкування та видалила свою сторінку з мережі. Тоді перелякалася неабияк та ще довго переживала, щоб він не шукав зустрічі зі мною.
Це лише маленька частинка того, як зловмисники можуть використовувати мережі.
Усе може бути використано проти вас
Правоохоронці кажуть, що менше ви про себе розповісте, то менше ця інформація може бути використана проти вас.
Цікаво, що багато користувачів, усвідомивши усю небезпеку, що криється у розголошенні особистої інформації, убезпечують себе. Вони або зовсім не реєструються у мережах, або маскуються під вигаданими іменами та викладають про себе мінімум інформації.
- Принципово не реєструюся у жодній з мереж, - розповів нам досвідчений Інтернет-користувач Сергій. - Дізнавшись, як через мережі можна потрапити у безліч пасток, вирішив - краще з цим не мати справи.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Негативний бік соціальних мереж
1. Анонімність. Користувачі, прикриваючись різними псевдонімами, займаються провокаціями, поширюють наклепи та образи.
2. Віртуальне хижацтво. Люди з окремими психологічними проблемами шукають собі «жертв», на котрих «зливають» свої образи.
3. Підробка сторінок. Зловмисники створюють сторінки під чиїмось іменем, щоб помститися. Було, коли хлопець, розставшись з дівчиною, створив від імені дівчини сторінку в соцмережі, виклавши там її інтимне фото. Дівчина, довідавшись про це, наклала на себе руки. Скажімо, коли людина думала, що спілкується зі священиком, насправді то була зовсім чужа людина.
4. Cпам. Під виглядом безневинних посилань просять перейти на різні сайти, де можна нахапатися вірусів, що шкодять роботі комп’ютера.
5. Пропаганда порнографії та насилля. Навіть, не бажаючи того, натрапляєш на посилання з морем агресії та крові. Крім того, непристойні картинки та пропозиції "вистрибують" звідусіль.
6. Магія (окультизм). Реклама гороскопів, сатанізму, карт Таро, магічні ігри, окультні додатки неабияк впливають на психіку людини та на її життя поза веб-простором.
7. Стеження. В Інтернет-просторі ніщо не зникає безслідно. Усі бродіня фіксуються та в подальшому можуть виплисти на поверхню. Скажімо, якщо схочуть «накопати» щось на відому людину, знайти компромати не так вже й важко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар