
Сьогодні, 19 січня, відзначають Хрещення Господнє — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара».
Водохреще або Йордан, як називають це свято в народі, - велике свято різдвяно-новорічного циклу. Свято збігається зі святом Богоявлення, однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами.
Згідно з церковним переказом, коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
На площі Пресвятої Марії у Чернівцях відбудеться освячення води
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.
Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, немає запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює у воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.
Народні прикмети
- На Водохреща день ясний — хліба будуть чисті, а якщо похмурий — буде у хлібі повно «сажки»
- Іде лапатий сніг — на врожай
- Якщо похмуро — хліба буде вдосталь
- Якщо зоряна ніч — вродяться горіхи і ягоди
- Коли на Водохреща випав повний місяць — бути великій воді
- Удень іде сніг — на врожай гречки: вранці — ранньої, вдень — середньої, а ввечері — пізньої
- Під час освячення води йде сніг — добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар