
Що оборонне відомство потонуло у корупції і всі, хто займає більш менш керівні посади, не цураються продавати ворогові інформацію про місця дислокації, чисельність, маршрути пересування наших військ, вояки у АТО говорять із самого початку бойових дій на Донбасі. Великих втрат поблизу міст Щастя, Іловайськ, Волноваха й інших, кажуть, зазнали саме тому, що їх здали, як кажуть, із потрухами. Однак на численні скарги бійців, що не дивно, ніхто не реагував – ані СБУ, ані контррозвідка Міністерства оборони.
І навіть зараз, коли повні списки бійців усього батальйону нашої 80-ої аеромобільної бригади із усіма персональними даними вже тиждень гуляють російськими сайтами під заголовками «Они убивали Донбасс», згадані спецслужби і досі буцімто шукають, хто ж, власне, продав їх ворогові. А доти вони і далі є на сайтах російських ЗМІ та ресурсах сепаратистів. До того ж, списки постійно оновлюють, тож, як бачимо, джерело і далі приторговує секретними даними.
Зрештою, продати список міг будь-хто – як на місцях, так і у самому оборонному відомстві.
538 бійців 80-ої аеромобільної бригади, включно із медиками шпиталю та загиблими, є у вільному доступі в Інтернеті
Чернівецький обласний військовий комісар Віталій Чурай прокоментував, як стався витік інформації – «запитання до командира частини. Можливо, список отримали через неналежний захист цієї інформації на електронних носіях. У будь-якому разі, СБУ мала б миттєво відреагувати і вжити заходів, аби вилучити цю інформацію із публічного доступу».
Отримати відповідь на це запитання у командира військової частини А-2582 Дмитра Братішка, котрий, до речі, очолює цей список, нам не вдалося. Він від коментарів відмовився. Самі ж бійці, чиї імена є у переліку, кажуть, «злити» інформацію про них могли, радше, у штабі АТО.
Список особового складу третього батальйону тактичної групи 80-ої аеромобільної бригади, більшість військовослужбовців якого є мешканцями Чернівців та Чернівецької області, на сайтах супроводжують текстом, у якому наших бійців називають «убивцями, карателями і нелюдами, які за наказом хунти вбивали мирних мешканців Донбасу і знищували міста». Зараз у списку є 538 осіб, серед яких і ті, кого було поранено і вони зараз на лікуванні, і медики нашого шпиталю, і кухарі, і навіть ті, хто вже загинув.
Поширена інформації, ясна річ, викликала серйозне занепокоєння рідних військовослужбовців, чиї імена у списку. Хоча найвірогідніше – це один із елементів психологічного тиску під час інформаційної війни. Та найбільше обурює той факт, що вживати бодай якихось заходів, аби почувалися у безпеці й самі військовослужбовці, і їхні родини ніхто не збирається. У військкоматі виправдовуються, немає визначеного порядку, який би визначав, як діяти у подібних ситуаціях. Та й очікувана ротація їм «не світить». Адже триває війна…
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар