Продовження. Початок у № 31 (від 27.04. 2007 р.)
24. Підготуйтесь до розгляду справи.
Якщо ви отримали запрошення на розгляд справи і вважаєте, що підстав для притягнення Вас до адміністративної відповідальності немає, підготуйтеся до засідання ретельно. Напишіть пояснення, у якому в довільній формі було б викладено аргументи, що свідчать про Вашу невинність. Продумайте, яких осіб Ви могли б запросити як свідків, котрі можуть свідчити на Вашу користь.
25. Під час написання скарги на постанову про адміністративне порушення посилайтесь на порушення законодавства та процедури розгляду справи.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути скасована на тій підставі, що при її розгляді було порушено порядок розгляду справи або що орган, який її прийняв, неправильно застосовував чинне законодавство.
26. Пам’ятайте, що ви можете не з’являтися до правоохоронного органу (міліції, служби безпеки, податкової міліції) або прокуратури, якщо виклик не пов’язано з конкретною кримінальною справою.
Посадові особи прокуратури та правоохоронних органів мають право викликати вас лише у випадку, коли в них є дані, що вам відомі обставини відносно кримінальної справи, яка знаходиться в їх проваджені.
27. З’являйтесь до відповідного органу лише за письмовим викликом.
Кримінально-процесуальний кодекс України зобов’язує посадових осіб правоохоронних органів та прокуратури викликати вас повісткою, яка вручається під розписку. У повістці вказується, хто викликається, куди і до кого, день і година явки, а також реквізити кримінальної справи, щодо якої відбиратимуться показання.
28. Пам’ятайте, що ви маєте право відмовитися давати показання проти себе, членів вашої сім’ї чи близьких родичів.
Таке право гарантується ст. 63 Конституції України. Кримінальну відповідальність за порушення з боку підприємства несуть його керівник та головний бухгалтер, тому показання щодо діяльності підприємства можуть бути показаннями проти них. Саме тому ці особи мають право відмовитися від дачі показань.
29. Не давайте поспішних показань.
Якщо ви не впевнені в правильності ваших свідчень або боїтесь, що вони можуть вам зашкодити, повідомте особу, яка проводить допит, що ви не можете відразу відповісти на запитання, не бажаєте вводити слідство в оману та потребуєте час для обдумування. Кримінально-процесуальний кодекс України дійсно зобов’язує вас надавати відповіді на запитання, проте він не зобов’язує їх давати негайно.
Продовження у наступних випусках «Погляду»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар