
Сьогодні, 25 червня, Кабмін повинен отримати від відомства Д.Табачника остаточну версію багатостраждального закону про вищу освіту. В Раді його не можуть прийняти вже два роки.
Закон передбачає підвищення студентам стипендії до рівня прожиткового мінімуму, який з 1 липня складе 1044 гривні.
Новий текст - це компромісний варіант, над яким працювала кілька місяців група експертів на чолі з ректором НТУ КПІ та екс-міністром освіти Михайлом Згуровським, пише «Сегодня».
Законопроект передбачає зміну освітньо-кваліфікаційних рівнів, які будуть такими: кваліфікований працівник, молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, доктор філософії і доктор наук. Поміняють і наукові звання - за аналогією із західними вузами. Замість наукового співробітника буде дослідник, а замість кандидата наук - доктор філософії.
Присвоєння вчених ступенів контролюватиме окреме відомство. Це буде новий незалежний орган - Національне агентство з якості вищої освіти, безпосередньо підпорядковане Кабміну. І, що більш важливо, воно ж буде відати ліцензіями для вузів. Таким чином буде підвищена незалежність ректорів від міністерства.
Також вузам дадуть фінансову автономію: їм розширять права по розпорядженню грошима, отриманими за надання платних послуг.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар