
Зазвичай чутливі до антибіотиків пеніцилінового ряду стрептококи складно піддаються лікуванню. Попервах про їхню наявність в організмі може свідчити ангіна, яка до вас зачастила.
Самолікування розрекламованими препаратами та інтернет-порадами – не вихід, адже такий підхід призводить до того, що хвороба переходить у хронічну форму і як наслідок – дає ускладнення.
Стрептококові інфекції – група захворювань, що включає інфекції, які викликає стрептококова флора різних видів, і проявляються у формі ураження дихальних шляхів та шкірних покривів
– Одне з найчастіших захворювань, яке провокує біль у горлі, є ангіна (запалення піднебінних мигдалин). Як водиться, її спричиняє стрептокок і через це вважається досить небезпечною. Адже стрептокок, потрапляючи у кров, може стати причиною ревматичного пошкодження суглобів і серця. За своєчасного і правильного лікування ангіна минає без ускладнень, – розповідає «Погляду» лікар-отоларинголог Сергій Іванов.
Народні методи
Гас вилікував російських солдатів
Лікар-отоларинголог Сергій Іванов не радить лікуватися народними засобами, проте від одного з них не відмовляється. Каже, якось йому старий досвідчений лікар розповідав:
«У Буковинській і Галицькій історії залишився один стародавній спосіб лікування хронічної стрептококової інфекції у мигдаликах. Це – змащування горла гасом (він має бути літній авіаційний, тобто без домішок і обов’язково – глибокої очистки, – авт.).
Адже коли під час Першої світової війни російська армія зазимувала на буковинських перевалах, то, у нашому вологому кліматі звиклих до суворих зим військових вразила епідемія ангін зі стрептококовою інфекцією. Досвідчені буковинські лікарі порадили змащувати горло хворих гасом. Військові підійшли до цього фундаментально: такі процедури зробили усьому війську. Результат був вражаючим – військо не лише перестало хворіти на ангіну, але й на інші застудні захворювання».
Захворювань, що викликають хворобливі відчуття в горлі, насправді є багато. Ангіну можна розпізнати за такими симптомами, як біль у горлі, висока температура, почервоніння горла, різке погіршення самопочуття, болючість і збільшення підщелепних лімфовузлів та мигдаликів, поява гнійних нальотів на мигдалинах із неприємним запахом.
Якщо ангіни повторюються частіше, ніж два-три рази на рік – це може бути проявом уже хронічного тонзиліту, із такими помірно вираженими симптомами загальної інтоксикації, як періодична чи постійна субфебрильна температура тіла, пітливість, підвищена втома, у тому числі і розумова, порушення сну, помірні запаморочення, головний біль, погіршення апетиту тощо.
Часто хронічний тонзиліт стає причиною розвитку ревматизму, поліартриту, дисфункції гіпофізу і кори наднирників, неврологічних захворювань, гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи тощо. Тож щоб не ускладнювати собі життя – ліпше не займатися згубним самолікуванням, а звернутися до фахового спеціаліста, який порекомендує необхідну діагностику і, за її результатами, призначить дієве лікування. У гіршому разі (це якщо без цього ніяк) – на хворого чекає хірургічне видалення мигдаликів, де зосереджено вогнище хронічної інфекції.
– Пам’ятайте, безконтрольний прийом антибіотиків лише на короткий період зменшує активність стрептококової інфекції, але повністю її не виліковує. У цьому разі потрібен тривалий прийом ліків під наглядом лікаря, – зауважує С. Іванов.
Ольга ШУПЕНЯ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар