
Ще влітку чернівчан та мешканців області енергетики попереджали про аварійні відключення світла. Схоже, 1990 роки, коли вимикання електроенергії були звичним явищем, буковинці добре пам’ятають, як сиділи довгими вечорами при свічках, повертаються.
Від початку грудня буковинцям таки почали вимикати світло. Мало того, людей просять зменшити споживання електроенергії у години пік. А ще не використовувати потужні електроприлади. Мотивують це аварійним відключенням енергоблоку на Запорізькій АЕС та пониженням напруги в мережі об'єднаної енергосистеми України.
Уже ввечері в понеділок без світла і тепла залишились деякі мікрорайони Чернівців. За інформацією міськРЕМу відповідно до запровадженого графіку обмежень споживання електроенергії, ввечері 1 грудня від електропостачання на годину відключали мікрорайони з багатоповерховими житловими будинками на вул. Південно-Кільцевій, Комарова, Руської та бульварі Героїв Сталінграду. Не працювали також окремі котельні, теплові пункти та системи підкачки води на верхні поверхи житлових будинків.
Сидять без світла по кілька годин на день і мешканці сіл та районів області.
Зважаючи на ситуацію, заклики енергетиків зменшити споживання електроенергії у години-пік виглядають принаймні дивними. Адже саме в цей час люди збираються на роботу, студенти на навчання, а з 17.00 до 21.00 якраз виконують всю домашню роботу. І як не дивно вмикають світло у квартирах та користуються електроприладами.
Подачу електроенергії на Чернівецьку область зменшили на 30%, то ж енергетики ділять її між споживачами
Страждають від вимикань світла не тільки пересічні мешканці та побутова техніка, а й дороговартісне обладнання теплокомуненерго.
За словами начальника МКП «Чернівцітеплокомуненерго» Олександра Меленчука, такі короткотермінові відключення – це катастрофа для обладнання котелень. Адже гідроудари на обладнання дуже його нищать.
– Оскільки вимикання електроенергії короткотермінове, наразі за температури повітря мінус 2-3 градуси, мережі не встигають охолонути, – каже О. Меленчук. – Мешканці практично не відчувають незручностей через це. Однак, якщо вимикатимуть світло за температури мінус 20 градусів, в квартирах буде відчутно холодно.
У Чернівціобленерго зазначають, що відключення тривають відповідно до запровадження графіка обмежень енергоспоживання. То ж змушені розподіляти електроенергію, яку отримують. Ситуація така, тому що маємо дефіцит електроенергії. Наразі об’єкти життєдіяльності, такі як лікарні, школи, садочки та підприємства водоканал, теплокомуненерго відключати від електроенергії не будуть. Населенню відключатимуть світло дотримуючись своїх внутрішніх графіків. Щоправда, коли саме вимкнуть світло на певній вулиці, невідомо. То ж буковинцям потрібно бути постійно готовими до того, що світло можуть вимкнути коли завгодно.
Власне, за словами голови правління ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» Олексія Шекети, обмеження електропостачання в Чернівецькій області та по всій Україні розпочалися через аварійне вимкнення на енергоблоці на Запорізькій АЕС та пониження напруги в мережі Об'єднаної енергосистеми України. Енергетики запевняють, що вимикання світла триватиме до 5 грудня включно. Однак проблема після 5 грудня навряд чи зникне. Адже коли за більших морозів зросте споживання електроенергії, світло вимикатимуть з Києва без попередження. Уникнути вимикань світла можна буде, якщо буковинці будуть економно споживати електроенергію.
Зважаючи на ситуацію, що склалася, українці і чернівчани зокрема, побоюються, аби відключення не тривали цілу зиму. Адже всі побутові прилади працюють на електроенергії, крім того, від постачання електроенергії залежні котельні у місті. То ж перспектива залишитись без світла і тепла посеред зими, аж ніяк не тішить. Це буде катастрофою для багатоповерхівок, де неможливо обігріти помешкання на альтернативному паливі. Залишається єдине, запасатися свічками та ліхтариками, а ще про всяк випадок теплими речами.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар