
Багато хто вважає, що служби таксі потрібні лише у великих містах. Та насправді потреба в таких послугах відчутна і в районних центрах. За останні десятиліття служби таксі з’явилися майже в кожному місті Буковини. Та зазвичай це не зовсім такі організації, які ми звикли бачити у великих містах. Здебільшого, це водії з власними автівками, які сплачують невеличкий відсоток диспетчеру, який приймає замовлення. Ні лічильників, ні встановлених тарифів у них немає. Мешканці райцентрів Буковини скаржаться, що водії встановлюють ціни на власний розсуд і надто завищують.
За словами мешканки Новоселиці Людмили Марчук, ніяких служб у них в місті немає, таксисти зазвичай приватники, яких ми називаємо «кукурузники», і всі без лічильників. Вартість проїзду на невеликі відстані від 20 гривень, часом навіть просять 30 гривень за кількасот метрів проїзду.
- Інколи здається, що вони ці суми просто вигадують. Та людям потрібне таксі, найбільше користуються ним у вихідні, на свята, або ж коли треба довезти хворого до лікарні, чи повертатися додому пізньої години, - зізнається Людмила.
Схожа ситуація у Сторожинці. Деколи для місцевих таксі стає недосяжною розкішшю. А місто досить розкидане, раніше навіть говорили про те, щоб запустити маршрутні автобуси у віддалені мікрорайони.
- У нас, коли замовляєш таксі, не знаєш, чого чекати. Адже одного дня за кілька кілометрів можуть запросити 20 гривень, а іншого за ту саму відстань 30 грн., - скаржиться сторожинчанка Діана Проданчик. – Лічильників не має ніхто, чітко визначені тарифи також не вказують. Але без таксі у нас все одно не обійтися, тому погоджуємося на те, що є.
Місцевий таксист Анатолій Макар розповідає, що спочатку, коли у Сторожинці відкрилися служби таксі, вони все робили за правилами, мали власні машини, шашки, встановлювали тарифи по місту і за містом за кілометраж. Згодом це стало не вигідно, адже дороги погані, автівки старі і часто ламалися. Тоді власники служб почали наймати водіїв із власними машинами, ті ж просто сплачували по 40 гривень на день за шашки, рації і послуги операторів. Наразі, коли ціни на бензин зросли, все ще більше змінилося. Водії - «кукурузники» просто сплачують операторам за послуги надання клієнтів. Усі тарифи вони визначають як вважають за потрібне. І не завжди це залежить від відстані, на яку треба їхати.
Для порівняння, у Чернівцях вартість посадки на таксі приблизно 6 гривень, за кожен кілометр треба доплачувати по 3,50 гривні. Якби такі тарифи були у райцентрах, де відстані значно менші, одна поїздка вартувала б в середньому 15-20 гривень.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар