
Транспортні чиновники вважають це порушенням закону, але зробити нічого не можуть
Юлія ХОРОШУН
july-kh@mail.ru
Зустріти Новий рік з родиною, а потім розважитися з друзями біля центральної ялинки – найбільш імовірний сценарій святкової ночі. Воно й зрозуміло, бо ж вдома розважитись можна хіба що переглядом різних новорічних «вогників» чи співом караоке. Надворі ж – набагато веселіше.
Однак щороку виникає серйозна дилема: відмовитись від традиційного келиха шампанського під бій курантів та поїхати на ялинку власним транспортом, чи все ж скористатися послугами таксі й заплатити за поїздку «космічну» ціну.
Всім відомо, що за роботу у новорічну ніч таксисти не гребують брати за свої послуги подвійну плату (рідше возять по місту за заміським тарифом). Тобто, суму за лічильником подвоюють і, вуаля ту, виходить тариф «святковий» ніким, між іншим, не затверджений, а отже й незаконний.
Цікаво те, що переважній більшості чиновників, які мають пантрувати перевізників, добре відомо про те, що таксисти вночі проти 31 грудня на 1 січня промишляють нелегальними тарифами. Та, зважаючи на те, що цю діяльність досі ніхто не припинив, вони цим особливо не переймаються.
Річ у тім, пояснив «Погляду» директор МКП «Міський центр організації пасажирських перевезень» Ігор Кожуленко, що, згідно із законодавством, таксі не є громадським транспортом, а тому регулювати тарифи на перевезення місцеві органи самоврядування не мають права.
Не впливають на дії таксистів й у міській раді. За інформацією начальника відділу транспорту, зв’язку та енергетики департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Василя Мартинюка, оскільки ніде не написано, що до повноважень місцевої влади входить контроль над тарифами на послуги таксі, відділ цим питанням не займається.
Впливати на дії таксистів теоретично можна керуючись «Правилами перевезення пасажирів та багажу». Відповідно до цих правил, таксистам заборонено відхилятися від зафіксованої тарифної сітки. Однак на практиці цей законодавчий акт не застосовують, бо не передбачено відповідальності за порушення його норм. Тобто єдиний важель впливу на таксі, який мають чиновники у своїх руках, абсолютно некорисний папірець.
Єдиний орган, який має право посягати на недоторканність таксистів – Антимонопольний комітет, за умови, коли буде за що зачепитися.
– Аби пред’явити таксистам обвинувачення у змові, їх треба зловити «на гарячому». Тобто довести факт того, що про тарифи домовилися на спеціально зібраній для цього нараді, – коментує заступник голови Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Олександр Паламарчук. – Здійснити це практично важко, бо комітет хоч і є правоохоронним органом, та не здійснює оперативно-розшукової діяльності. Тому виявити змовників без сторонньої допомоги складно.
Якщо ж довести факт змови АМК таки вдасться, до таксистів застосують штрафні санкції – по 17 тисяч гривень на кожного.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар