
Татуювання – річ доволі таки дискусійна. Хтось готовий розфарбувати ледь не все тіло, інші ж, навпаки,вважають тату якщо не злочином проти свого тіла, то якимось відголоском кримінальних традицій. Ще один аргумент, який полюбляють противники тату, - це ризик зараження різними хворобами на кшталт гепатиту та можливість виникнення захворювань шкіри. Щоправда, багато лікарів та й самих майстрів сходяться на тому, що саме по собі татуювання загрози не несе. Головне, аби фарби були якісними, інструмент стерильним, а майстер – добросовісним. Та що б там не говорили, як показує практика, кількість шанувальників татуювання не зменшується.
Дівчата роблять татуювання частіше
Коментує експерт
Переглядайте висновки санітарно-гігієнічної експертизи на інструменти і матеріали
Прийшовши у тату салон попросіть у адміністрації висновки санітарно-гігієнічної експертизи на інструменти і матеріали. Так само якщо замовляєте там процедуру, не забудьте взяти документ, що засвідчує факт надання послуг, себто квитанцію.
Також у закладі повинен бути куток споживача, де будуть вказані всі дані про організацію, закон “Про захист прав споживачів», копія бланка про державну реєстрацію та інші документи.
- Татуювання бувають різними: чорно-білими і кольоровими, фарби є зараз будь-які, що дає змогу добитися будь-яких відтінків та створити будь-який малюнок. Найбільш популярними є чорно-білі татуювання, - розповідає майстер тату Павло Бондаренко. - Охочих зробити татуювання постійно багато. Більше татуювань все ж таки набивають дівчата, єдине, що вони обирають більш мілкі і маленькі малюнки, наприклад, пташечки, написи, метелики, зірочки. А чоловіки хоч і роблять їх рідше, зате більш габаритними.
Популярних тату, на мою думку не існує, адже це стан душі. Тим, кому вони подобаються, той їх і робить. Все залежить від смаків людини. А загалом перевага тих чи інших татуювань плавно варіюється. Ось зараз, наприклад, в світлі останніх подій у державі, часто почали робити патріотичні татуювання: герби, прапори.
Немає 18 років – в тату салон з батьками
- Татуювання ми робимо лише повнолітнім. Проте, якщо хлопець чи дівчина, котрим ще немає 18 років приходять з батьками, то тоді з їхнього дозволу набиваємо татуювання, - каже майстер. - Інших вікових обмежень тут немає. Був навіть випадок, коли набивати тату до мене прийшов чоловік, котрому було більше 70 років. Як пояснив, до того були інші клопоти і проблеми і ось лише зараз зміг дозволити втілити свою мрію юності в життя.
На обличчя і долоні тату краще не наносити
Набивати татуювання в принципі можна всюди. Та, як на мене, то краще не робити його на обличчі, також на підошвах і долонях. Наприклад, на долонях татуювання не тримається і сходить уривками за рахунок того, що шкіра часто міняється.
Набивати тату можна у будь-яку пору року
Що ж до того, коли краще робити татуювання, то люди, котрі з цим стикалися певні, що найкраще для цього підходить осінь, зима і весна, а влітку вже можна сміливо демонструвати красу. Загалом же різниці немає. Просто влітку, коли ходиш, то на сонці ділянка, що не зажила, може пекти і створювати цим певний дискомфорт..
Захворювання шкіри – головне протипоказання для нанесення тату
Якщо говорити про протипоказання, то до них відносять сильний псоріаз та інші шкірні захворювання. Дуже рідко буває й таке, що татуювання може викликати алергію, але з часом вона проходить.
Тату можуть наносити як кілька годин, так і роками
- Насправді, татуювання – це дуже складна справа, якій треба вчитися роками. Нанесення татуювання може тривати не одну годину. Та намагаюся робити на одній людині татуювання три-чотири, максимум п’ять годин, тому що далі людині вже стає некомфортно, організмом починає долатися больовий поріг і з’являються неприємні больові відчуття, та й майстер втомлюється, - каже Павло. - Тому залежно від розмірів татуювання можна зробити як за один раз, так і за декілька. Деякі татуювання люди роблять роками.
Думка лікаря
Якщо матеріали якісні – тату не несе жодної загрози
Протипоказаннями для нанесення татуювання є схильність до алергії, шкірні захворювання, та навіть цукровий діабет.
В інших же випадках, якщо фарба сертифікована і пройшла відповідне тестування, то вона безпечна. Так само важливо, аби майстер мав потрібну кваліфікацію. А тому звертатися краще до хороших, відомих майстрів, котрі бережуть свою репутацію.
Важливо також підготуватися до нанесення татуювання, зокрема, за наявності на шкірі чітко вираженого волосся – епілювати його. Інакше воно може послужити причиною подразнення.
Так само про те, що щось пішло не так, можуть свідчити тривале почервоніння, висипка, загоювання та запалення. В такому разі варто звертатися до лікаря.
Сама ж процедура відбувається ось як: людина приходить у салон, визначається з малюнком, потім цей же малюнок через спеціальний трансферний папір наносять на тіло і вже після цього починається робота безпосередньо з нанесення. Після процедури татуювання ще деякий час треба змазувати засобом по рекомендації майстра.
З щойно зробленим татуюванням не можна загорати, і можна приймати душ
Поки шкіра на місці татуювання не заживе, не можна загорати, інакше фарба вигорить. Так само не бажано користуватися різними спиртовими бальзамами, гелями.
А ось попри поширену думку, що татуювання не можна мочити, приймати душ не забороняється. Але робити це варто швидко і обережно, а опісля тату знову змазати спеціальним засобом.
Вартість процедури залежить від ділянки шкіри та складності малюнка
Ціна варіюється кожним майстром по-різному. Загалом в неї вкладають, специфіку ділянки шкіри, на яку його наноситимуть татуювання та складності малюнка. Наприклад, на одній і тій же ділянці шкіри можна просто зробити п’ять ліній або намалювати метелика – це буде одна ціна, якщо додати ефекти – буде вже інша ціна, а якщо додати ще навороти, другорядні накладки і фарби, розтягувати тіні, то це, звісно ж, коштуватиме ще дорожче. Образно, нині ціна коливається 1,5-2 долари за квадратний сантиметр.
Про якість майстра свідчать його роботи
Перед тим як набивати татуювання варто вивчити майстра, його роботи, якщо є можливість, поспілкуватися з його клієнтами. Так само важливо, аби в залі, де працює майстер, була чистота і використовувались одноразові інструменти.
Поновлення тату – особисте бажання кожного
Що ж до того, чи треба обновляти тату немає єдиної відповіді. Все залежить від того, як людина себе бачить. Хтось може ходити з татуюванням все життя і його все влаштовує. А от якщо людина знову хоче більш яскраве татуювання, то можна кожні років сім, десять, дванадцять років можна робити корекцію. Особливо це стосується тих, хто робив татуювання раніше. Адже тоді і фарби були не ті, та й технікою нанесення не настільки володіли.
Татуювання не може бути тимчасовим
- А ось тимчасових татуювань не буває – це міф. Татуювання не може бути тимчасовим хоча б тому, що його треба робити від кількох годин до цілих років, - пояснює майстер. - Швидше за все, коли говорять про тимчасові тату, то рекламують хну. Її наносять на шкіру фіксують, вичікують певний час, потім змивають і тримається такий малюнок приблизно сім-дванадцять днів.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар