
Віктор Бут повернеться до Росії, де його ні в чому не звинувачують. Вирок кримінального суду Бангкока зачитували півтора години
Кримінальний суд Бангкока у вівторок відхилив запит США про екстрадицію російського бізнесмена Віктора Бута, заарештованого в Таїланді в березні 2008 року.
Бута заарештували по запиту американських правоохоронних органів по звинуваченню в тероризмі і нелегальній торгівлі зброєю.
Суд визнав недостатніми підстави, представлені американською стороною.
Оголошення вироку, в якому детально обгрунтовувалося думку суду, продовжувалося одну годину п'ятнадцять хвилин.
Віктор Бут, що отримав прізвисько "торговець смертю", був затриманий 6 березня 2008 року в Бангкоку по запиту США. Оскільки таїландська прокуратура відмовилася в квітні 2008 року порушувати кримінальну справу відносно Бута у зв'язку з відсутністю складу злочину, судовий процес, що тривав більше півтора року, вирішував виключно питання про екстрадицію Бута в США у зв'язку з офіційним запитом американського міністерства юстиції, який поступив в розпорядження таїландської влади в квітні 2008 року.
Дебати сторін тривали до 15 травня включно, після чого був призначений термін для подачі завершальних документів звинувачення і захисту (30 червня) і дата оголошення вироку.
До кінця червня в сторін була можливість підготувати завершальне слово. До суду від захисту Буту було подано клопотання, в якому затверджується, що справа про екстрадицію розглядається з порушенням процесуального законодавства Таїланду і, відповідно, може вважатися незаконною.
В разі екстрадиції Бут повинен був би з'явитися перед судом Південного округу міста Нью-Йорка по звинуваченню в "змові з метою вбивства громадян США і військовослужбовців США, свідомій підтримці відомої терористичної організації і нелегальній торгівлі засобами ППО". Статті законодавства США, по яких звинувачувався Бут, передбачають покарання аж до довічного ув'язнення.
Сам Віктор Бут називає звинувачення в свою адресу політичними. За словами росіянина, його переслідують за відмову співпрацювати з американськими спецслужбами в 90-ті роки.
У США, Бельгії і низці інших західних країн Бута підозрювали в підтримці жорстоких конфліктів в таких країнах, як Сьєрра-Леоне, Ангола, Руанда і Судан. У Росії Бут ні в чому не звинувачується.
ТСН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар