
Зате незабаром Буковина буде продавати власне насіння за кордон
Анна ГАРГАЛЯ
gargalia@mail.ru
Завдяки високій врожайності, цінним поживним властивостям і, не в останню чергу, немалій рентабельності соя здобуває дедалі більшу популярність на теренах області. Вирощувати її дуже вигідно, тому лише торік нею було засіяно понад 20 тисяч гектарів. Зважаючи на перспективу розширення посівів цього року, потреба в насінні сої складає 2 тис. тонн, з яких наразі заготовлено близько 1,5 тисячі, хоча й з рештою проблем не буде, каже заступник начальника державної насіннєвої інспекції у Чернівецькій області Степан Кравецький.
Зважаючи, що соя є не лише однією з найпоширеніших культур у світі, а й популярним трансгеном, торік в Україні здійснили масштабне дослідження вітчизняної сої. За дорученням державної насіннєвої інспекції, 120 проб насіння сої, яку вирощують у Чернівецькій області, було доправлено у спеціальну лабораторію.
З-поміж них у жодній трансгенної сої не виявили, тим само засвідчивши високий рівень буковинської насіннєвої школи. А найближчим часом елітний посівний матеріал, вирощений в області, аграрії зможуть продавати за кордон. Вступ України у Світову організацію торгівлі передбачає її приєднання до міжнародної системи сертифікації насіння. Коштує відповідна ліцензія для країни недешево – щось зо 20 млн. грн., однак імпорт високоякісного елітного насіння окупить вкладені кошти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар