
Одним із нововведень, за рахунок якого тролейбусне управління має стати беззбитковим, – обмеження руху до 22 години. За словами начальника Чернівецького тролейбусного управління Івана Іванічека, вже із 21:00 у тролейбусах мало пасажирів, тому їх взагалі триматимуть на приколі. Як мають пересуватися містом люди, запитає цілком логічно кожен пересічний громадянин. А міській владі та керівникам тролейбусного управління байдуже.
- Зараз підприємство є збитковим. Ми перевозимо велику кількість пільговиків, з яких не отримуємо грошей, - каже І. Іванічек. - Мусимо виживати.
Пан Іван радить чернівчанам, котрі їдуть кудись пізно увечері, скористатися маршруткою. Проте, не так багато маршрутних автобусів, котрі дублюють тролейбусні маршрути, їздять після десятої вечора. Фактично, це лише 1А, а також 5, 11 та 12 маршрути. Виходить, що мешканцям вул. Руської взагалі нічим добиратися пізно увечері. Так само чернівчанам не буде змоги з Головної вулиці доїхати до Червоноармійської.
Комунальне підприємство знайшло черговий спосіб зекономити на пасажирах. А ті змушені будуть ходити пішки або їздити на таксі.
- Пізно повертаючись із роботи, зазвичай сідаю у тролейбус №5. Тридцять дев’ятої маршрутки після десятої вечора можна і не дочекатися, - скаржиться чернівчанка Ганна Гаврищук. – Тому для мене «п’ятірка» - єдиний спосіб дістатися від Головної до Червоноармійської у пізній період. Причому я не єдина чекаю на тролейбус у такій годині на зупинці після десятої майже завжди стоять 3 - 7 людей.
Попри це, тролейбус, за словами пасажирки, не має чіткого графіка – останній проїжджає зупинку «Стадіон Буковина» між 22:20 і 22:40. Відтепер чернівчанка взагалі змушена буде добиратися додому на таксі, або ж пізно ввечері іти двадцять хвилин через безлюдний парк від вул. Сторожинецької, аби п’ять хвилин проїхатися до зупинки біля готелю «Турист».
Заощаджуючи у такий спосіб кошти, тролейбусники економлять на пасажирах. Та людей, що ввечері змушені користуватися громадським транспортом, не так мало, як думають ті, що не їздять у громадському транспорті.
Цього тижня міська влада закупила три тролейбуси шведської марки «Volvo», вартістю до 285 тис. гривень (разом із доставкою та розмитненням) за одну машину. Усі вони курсуватимуть на другому маршруті. За словами секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина, їхній вік сягає 15-20 років. Та керівництво тролейбусного управління обіцяє, що прослужать вони як мінімум 10 років. А якщо, припустимо, вдвічі скоротити час їхньої роботи на маршруті, то й усі двадцять.
Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар