
Туберкульоз, наче дзеркало соціально-економічного добробуту населення, вражає у першу чергу бідні країни. У нашій державі ситуація почала загострюватися ще 1990-х роках і, хоча за останнє п'ятиріччя деякі регіони відчули позитивну динаміку, захворюваність досі перебуває на рівні епідемії. Щодня в Україні реєструють понад сотню нових випадків туберкульозу, а 30 українців помирають від цієї хвороби...
Щоб узяти епідемічну ситуацію під контроль, в Україні планують запровадити єдиний державний реєстр хворих на туберкульоз, а пацієнтів з активною формою ізолюватимуть за рішенням суду - про це йдеться у новому законі, який нещодавно ухвалив парламент.
За відмову від лікування пацієнтів каратимуть - штрафом чи навіть ув'язненням. Щоправда, враховуючи, що у групі ризику – безхатченки, встановити над ними контроль не так просто.
У Чернівцях лікуватися від туберкульозу відмовляються близько десяти хворих
Як пояснила головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Алла Теслюкова, питання примусового лікування постало вже давно. Проте таке рішення в управлінні охорони здоров’я могли прийняти лише спільно із органами внутрішніх справ. Тепер закон врешті затвердили у Верховній Раді і у разі, якщо хворий з активною формою туберкульозу відмовляється від медичної допомоги, лікар справді зможе примусити його лікуватися у судовому порядку.
На Буковині на обліку перебувають 7579 осіб, хворих на туберкульоз, 1305 із них - із активною формою
Таких пацієнтів, які не бажають лікуватися, у нашому місті налічується близько десяти. У кожному районі області їх є ще по п'ять-сім.
Незабаром у краї планують створити палати примусового лікування хворих на туберкульоз, які охоронятимуть. Проте варто передбачити і оплату праці правоохоронців.
На Буковині ситуація трохи поліпшилась
На думку головного лікаря Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію Василя Ковалюка, новий закон є позитивною дією у подоланні хвороби, адже люди, які небезпечні для оточення повинні перебувати під наглядом лікарів. Якщо вчасно проводити діагностику і одразу починати лікування, можна уникнути поширення інфекції. Якщо людина свідомо, знаючи, що може бути потенційно небезпечною для суспільства, відмовляється від лікування, це справедливо, що вона має за це відповідати.
Зі слів В. Ковалюка, протягом останніх років, у нашому краї вдалося дещо нормалізувати ситуацію з туберкульозом. Захворюваність наразі не зростає.
На обліку перебувають 7579 осіб, хворих на туберкульоз буковинців, 1305 із них - із активною формою. Кількість захворювань становить 49,2 особи на 100 тисяч чоловік, тим часом в Україні цей показник становить 68,4.
Протитуберкульозні диспансери потрібно винести за місто
Хоча держава прагне ізолювати хворих на активну форму туберкульозу, Чернівецькі обласний та міський протитуберкульозні диспансери у Чернівцях розміщені в центральній частині міста, відносно не далеко від об’єктів масового скупчення людей. Як уже повідомляв "По гляд", корпуси планують перенести за місто, проте перспектива далека. Наразі розробляють лише проект.
Як розповіла А. Теслюкова, у Садгорі вже визначили ділянку для нового пульмофтизіатричного центру. На цей рік в обласному бюджеті передбачено понад 3 млн. гривень на створення проекту. Вартість усіх робіт може сягати 500 мільйонів.
Ольга СКЛЯРЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар