
Про туристичну привабливість Чернівців говорять мало не на кожному кроці. Щороку місто намагаються зробити якнайзручнішим для гостей. Та, виявляється, цього замало.
Чернівчанин Дмитро Прокопчук розповів «Погляду» історію, як до нього приїжджав друг з Росії. Він багато чув про красу Чернівців і давно хотів їх побачити. Та коли чоловіки вирушили на екскурсію, з'ясувалося, що чимало історичних будівель для туристів зачинено. А саме двері драмтеатру імені Ольги Кобилянської та Вірменської церкви.
Аби перевірити сказане, ми самотужки вирушити на екскурсію. Зауважимо, що це було в робочий день, приблизно з 14 до 16 години. Обрали три об’єкти: драмтеатр, Вірменську церкву і Резиденцію митрополитів. Спершу пішли в ЧНУ, зайшли вільно, ніхто не вимагав гроші, змогли відвідати і сквер поза університетом, і мармурову залу, і церкву.
Далі вирушили до театру. Сезон вистав завершився. Центральні двері виявилися зачиненими. Біля нього прибирали двірники, вони порадили увійти через службовий вхід. Ми вирушили туди, але там нас зупинив охоронець. Він запевнив, що аби увійти всередину, нам треба придбати квиток у касі. Пішли до каси, але й та була зачинена. Хоч як вмовляли охоронця, він нас все одно не пустив, а повідомити, коли відчинять касу, також не зміг.
Чимало історичних будівель для туристів у Чернівцях зачинено
Після цього рушили до Вірменської церкви, яка була також зачинена. На її території нам не вдалося нікого знайти, тож всередину також не потрапили.
Заступник директора департаменту, начальник управління туризму та заповідної справи Оксана Лелюк пояснює, що в університеті є екскурсоводи, які отримують зарплату і можуть провести куди завгодно, а театрі таких немає, тому всередину, коли театр зачинений, пройти неможливо. Що стосується Вірменської церкви, то треба дізнатися графік, коли вона відкрита, а тоді йти на екскурсію.
- У такому разі краще мати із собою портфель екскурсовода, в якому є інформація про будівлю та фотографії, - каже пані Лелюк. – Гіди, які мають ліцензію, обов’язково оснащені таким портфелем. Крім того, якщо замовити в них екскурсію, вони постараються її організувати в той час, коли всі історичні будівлі будуть відчинені. Якщо вирушаєте дивитися пам’ятки самотужки, бажано попередньо придбати необхідні брошури з інформацією, мапою міста та фотографіями.
Хоч як це прикро, але охочим самотужки побачити історичні будівлі, зал театру, чарівну ліпнину на стінах, доведеться тішитися лише світлинами. Зате у Львові у будь-який час можна навідатися майже у всі приміщення, у більшості за вхід не візьмуть ні копійки. Тож виходить, що не так сильно ми бажаємо привабити туристів.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар