
Хоча право на відпочинок нам гарантують навіть на законодавчому рівні, але для багатьох пересічних українців він дедалі частіше залишається нездійсненною мрією. Річ тут навіть не у тому злощасному курсі валют чи кризі, швидше – це вже стало нормою, коли наймані працівники виконують роботу «за їжу» і лише мріють про лазурне узбережжя.
Буковинці їздили в Болгарію та Чорногорію
Руслан Тулик, директор туристичної фірми «Веста»
Попит на турпоїздки за кордон цьогоріч порівняно із торішнім впав приблизно на відсотків шістдесят. Це, звісно ж, пов’язано із курсом валют та низькими доходами буковинців. Так само змінилися і якісні вподобання клієнтів. Здебільшого ті, хто раніше брав путівку в чотири-пятизіркові готелі, обирали цього року дво-тризіркові.
Через складну ситуацію багато людей просто відпочивали на Дністрі, Пруті чи в Одесі, яка цьогоріч побила всі рекорди. Адже на початку сезону за ліжко-місце з людини тут хотіли 150 гривень. Натомість у Болгарії цього річ можна було знайти двомісний номер з усіма зручностями за 15-20 євро.
Відпочивали цього року люди також в Чорногорії. До Греції, порівняно з минулими роками, їхали значно менше. Це пов’язано також з тим, що в країні триває безлад і були випадки, коли людей у номерах, квартирах чи апартаментах просто грабували. Хоча є відчайдухи, котрі їдуть навіть в Єгипет.
Основне в поїздці на відпочинок – це бюджет. Кожна людина, яка прораховує варіанти відпочинку, має розуміти, що якість і ціна тісно пов’язані. Тому не варто спокушатися на дуже низьку ціну.
- Хоча маю вищу освіту, працюю за спеціальністю і отримую не найнижчу зарплатню, дозволити собі відпочинок з родиною поки що не можу, - каже чернівчанка Мар’яна Горошівська. - Їхати будь-куди, аби лишень поїхати, не хочеться, а Болгарія чи Греція мені недоступні, особливо якщо врахувати, як знецінилась гривня. Тому цього літа до моря поїхати не вийшло. І якщо справи підуть так і далі, то наступного року буде те саме. Хоча літнє оздоровлення не має бути розкішшю, і поїздка до моря – не екзотикою, а звичним явищем. Сподіваюся, що ситуація стабілізується і ми повернемося хоча б до того рівня життя, який був три роки тому, що думаю, малореально, або ж просто вчинити, як багато українців – виїхати за кордон.
У турфірмах кореспондентові «Погляду» розповіли, що цього року клієнтів суттєво поменшало і тому зараз намагаються просто залишитися на плаву до кращих часів.
- Порівняно з 2014 роком охочих відпочити за кордоном поменшало. Часто люди відправлялися на відпочинок на власних авто, відкриваючи лише візу через турагентство. Тури подорожчали на всі напрямки, а доходи у людей не зросли. Наразі клієнти ще їдуть до Туреччини та Єгипту. Та потік клієнтів порівняно з минулим роком зменшився відсотків на тридцять. Тури вихідного дня теж втрачають популярність. Однією з причин цього є ускладнення процедури оформлення документів, зокрема бентежить людей процедура зняття відбитків пальців для отримання шенгенської візи, затягуються терміни оформлення документів, з’являються додаткові витрати. Усе це призводить до подорожчання туру, - каже менеджер туристичної фірми Наталя.
Як буде надалі, наразі не береться прогнозувати ніхто. І поки якихось зрушень у позитивний бік не видно, краще не плекати марних надій на омріяний відпочинок, або ж шукати шляхи додаткового заробітку.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар