
Всі піщанки і половина мишей, що літали на місяць на земну орбіту на космічному апараті "Біон-М" N1, загинули під час польоту, пише ТСН.
- Гекони живі. Мишей ми отримали менше половини, але це було очікувано. На жаль, через відмову апаратури ми втратили всіх піщанок, - сказав науковий керівник проекту.
Космічний апарат "Біон-М" повернувся із космосу вранці у неділю, 19 травня.
Всі 30 експериментів, за винятком одного, в якому загинули тварини, можна визнати успішними. Всі інші біооб'єкти, які перебували на біосупутнику "Біон-М", вижили.
Вчені почнуть вивчення впливу місячного космічного польоту на організми тварин, рослин і мікроорганізмів, що побували у космосі, відразу після доставки їх в інститут, і будуть працювати всю ніч.
Інспектор ветеринарної служби у Чернівецькій області за корупцію позбудеться роботи
Ракета-носій "Союз-2.1а" з науковим космічним апаратом "Біон-М" N1 стартувала з космодрому Байконур (Казахстан) 19 квітня цього року. В космос відправилися 45 мишей, 15 геконів, 8 монгольських піщанок, 20 равликів, а також колонії різних мікроорганізмів, насіння рослин, самі рослини.
За місяць польоту на борту "Біона-М" проведено більше 70 експериментів. Дослідження поділяються на дві групи. Мета першої - дослідження впливу невагомості та факторів космічного польоту на внутрішньоклітинні зміни. Друга група експериментів спрямована на вивчення впливу на живі організми космічного іонізуючого випромінювання, а також відпрацювання нових методів і засобів космічної дозиметрії.
Також під час польоту "Біона" і спуску його на Землю вчені перевіряли гіпотезу панспермії - занесення життя на планету з космосу. Для цього на зовнішній обшивці "Біона" були розміщені базальтові пластини з отворами, у яких знаходяться спори бактерій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар