
За останні півтора місяця курс долара змусив неабияк буковинців неабияк понервуватися. Хоча і до того не відрізнявся стабільністю, у п’ятницю у обмінниках вартість продажу сягала 11,3 гривні за долар та майже 16- за євро. Та вже у понеділок курс дещо впав, до середи курс покупки долара вже становив 9,2 гривні, а продажу – 9,9. Слідом за валютою почали дорожчати і товари та послуги. Цінники на деякі з них змінювали з шаленою швидкістю.
У ціні додали імпортовані товари, перш за все, непродовольчі. Одяг, взуття, побутова техніка, запчастини, косметика тощо. На Калинівському ринку на новий курс відреагували миттєво. За словами продавчині Маріанни Попеску, оскільки товар з-за кордону, платимо за нього у валюті, її маємо купити за поточним курсом. Тому і вартість товару доводиться швидко коригувати.
Долар підштовхнув угору ціни на пальне
Продавці кажуть, що оскільки курс був нестабільним, у деякі дні їм доводилося тричі на день змінювати ціни на товар. Дехто вже навіть лінується переводити його у гривні, так і називає, у валюті.
Аналогічна ситуація і у магазинах. Підприємець Софія Л. пояснює, що вимушена піднімати ціни не лише через те, що за товар розраховується у валюті, а ще й тому, що вартість оренди крамниці також прив'язана до долара.
Що й казати, якщо на новий курс відреагували навіть вітчизняні товари, які в принципі не мають стосунку до долара. Зокрема, до 8 гривень за кіло подорожчали картопля та цибуля, до гривні за штуку домашні яйця.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар