
У неділю, 15 листопада, у Чернівцях відбувся другий тур виборів міського голови. Особливої несподіванки у результатах цих виборів не було. Прогнозовано перемогу здобув чинний міський голова Олексій Каспрук.
Думка експерта
Насамперед, як підсумок другого туру виборів міського голови – це кінець Віталія Михайлішина як політичного лідера. Звісно, він залишиться вірним багнетом партії «Рідне місто», але від амбіцій стати мером чи потрапити до Верховної Ради йому доведеться відмовитися. Можливо його будуть використовувати для вирішення якихось інших завдань.
Інше, впевнена перемога Каспрука на цих виборах випливає не лише від легендарної чернівецької звички голосувати за стабільність, але й свідчить, що виборець не зовсім втратив надію на зміни на краще.
В третє. Діючий мер виграв перегони самостійно. Довівши, що його особистий бренд котується вище, аніж партії «Народний фронт». Тому, логічно, має відбутися вихід його з тіні Федорука-Яценюка та створення власної команди. Особливо зважаючи на конфігурацію нинішньої міської ради.
- Згідно із частиною четвертої статті 85 Закону України «Про місцеві вибори», Чернівецька міська виборча комісія Чернівецької області на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів міського голови прийняла рішення про визнання обраним Чернівецьким міським головою Олексія Каспрука. Кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на посаду міського голови, становлять: Олексій Каспрук - 33223, Віталій Михайлішин - 18313, кількість виборчих бюлетенів визнаних недійсними – 1515, - повідомив голова Чернівецької міської територіальної виборчої комісії Сергій Бостан. - Відсоток голосів виборців, поданих за кандидата на посаду міського голови у межах єдиного одномандатного виборчого округу, від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні відповідно 62,6246% та 34,5196%. Недійсними визнано - 2,8% бюлетенів.
Щодо явки виборців, то вона також була досить низькою – 28,8%. Хоча на місцевих виборах – це звичайний показник. Особливо зважаючи на млявість кампаній кандидатів, яку вони проводили напередодні другого туру.
Як вважає експерт КВУ в Чернівецькій області Ігор Бабюк, така млява компанія може бути пов’язана з кількома деталями.
- Це можна пояснити тим, або кандидати чітко розуміють, яким може бути результат, і вони готові до цього (відтак не витрачають сил, фінансів, ресурсів), або хочуть зекономити ресурс для роботи у раді, - каже він.
Також не було особливих порушень під час кампанії та у день виборів. Але явка виборців засвідчила, що суспільство не готове брати активну участь у виборах.
- Основною проблемою другого туру було те, що дуже мало людей взяли участь у голосуванні. Явка становила лише 28,8 %. Це на 10% менше за перший тур, - каже координатор виборчих програм ГМ «ОПОРА» Тарас Прокоп. – Показовим є те, що активна фаза кампанії почалася фактично за чотири дні до виборів. Також кандидати не провели між собою дебатів. Хоча це норма цивілізованих країн і вони навіть відбувалися в інших містах України.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар