У Чернівцях відкрили центр реабілітації учасників АТО. Його облаштували волонтери на базі психіатричної лікарні, йдеться в сюжеті ТСН.
- Було все занедбане, вбите. Ми зробили повністю ремонт, ванну кімнату, умивальники, туалети, кухню, спортзал, вітальню, палати, - розповів волонтер організації "Буковина – українскому війську" Віталій Дронь.
На роботи знадобилося півроку. Гроші збирали серед небайдужих містян, давали благодійні концерти.
- Вони були потрібні більше року назад, і зараз потрібні, це трохи із запізненням. Бо не всі хлопці можуть самі пережити, - розповів колишній військовослужбовець Сергій Лахно.
Центр розрахований майже на півсотні пацієнтів. Курс реабілітації триває у середньому півтора місяці. Проте у деяких випадках лікування може бути періодичним.
- Посттравматичний розлад може бути компенсований. Необхідна медикаментозна терапія, тривала робота з психологом. Вилікувати, на жаль, неможливо. Будь-яка стресова ситуація, конфлікт – може спровокувати загострення, - розповіла заввіділенням кризових станів Тетяна Янюк.
Лікарі кажуть, що їм самим за доволі короткий час довелося вчитися роботі з військовими, адже раніше, до початку АТО, ніхто з них не знав, як лікувати учасників бойових дій.
- Ми набували досвіду, ми читали багато літератури: канадських психологів, американців. Вони достатньо потужні, ізраїльтяни одні з кращих. Наш персонал також набув знань, - каже головний лікар чернівецької психіатричної лікарні Анжела Левицька.
Користь від існування такого центру підтверджують самі бійці.
- Я їхав туди однією людиною, повернувся іншою. Просто пояснити дітям, чому батько падає, коли вибухає петарда – дуже складно, - зізнався військовослужбовець 30-ї механізованої бригади Євген.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар