
У Чернівцях 29-30 вересня проводили чемпіонат України зі спортивно-бальних танців, присвячений Дню міста. В чемпіонаті взяли участь танцюристи з України та ще шести європейських країн. Це вже тринадцятий міжнародний турнір всесвітньої рейтингової класифікації Всесвітньої федерації танцювального спорту. Також в рамках цього заходу проходить кубок України по багатоборству і рейтингові та класифікаційні змагання. Участь у тких змаганнях дає змогу спортсенам підвищити свій рейтинг як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.
- Всього позмагатися в майстерності приїхало близько 800 учасників. Віковий ценз становитьв від 4 років до 35 і вище. Найбільшу частину учасників складають представники молодших вікових груп. Спортивний відбір досить жорстокий. Та батьки, які віддають своїх дітей на спортивні танці до кінця не розуміють, на скільки це непросто і важко. Тому є дуже багато бажаючих влитися в компанію любителів цього виду спорту. Залишаються ж найбільш витривалі, сильні, люди твердого характеру і віри в себе. Тому участь маленьких дітей означає, що змалку ми намагаємося формувати в них бійців у житті: вони мають вийти і довести чого вони варті своїм суперникам, своїм тренерам, своїм батькам, - каже організатор турніру Володимир Хоміцький.
- З кожним роком ми спостерігаємо фантастичний ріст спортсменів, особливо в дитячих категоріях. На змаганнях світового рівня вісімдесят відсотків дітлахів з Росії, України та Білорусії. Інша справа, коли говоримо про дорослих. Там є проблеми, адже чим вищий рівень спортсмена і чим більше він цим займається, то більші затрати. Та не зважаючи на це, у нас є і українські рекордсмени книги рекордів Гіннеса, і володарі кубку Європи, і фіналісти чемпіонату світу, - додає Володимир Хоміцький . - Що ж до оцінювання турніру, світовий досвід говорить, що танець - це інтерпритація музики, музичного ритму. Тому першим критерієм є музичний ритм і музичний такт - на скільки людина може відтворювати в пластиці музичну тему, ритм, такт. Хоча емоції й не є критерієм для оцінки спортсменів, та харизматичнісь, ємоційність пари безумовно підкупає. Видно, що танець для людини - це свято. Інша справа, коли для людини це важка робота, спортсмен з камяним обличчям чітко виконує всі рухи, та це нікому не потрібно. Тому що танець - це презентація людських почуттів, які неможливо передати словами.
У Чернівцях проходить чемпіонат України зі спортивно-бальних танців. Фото
Для того, щоб досягти чогось на паркеті, парам доводиться багато тренуватися, а це не завжди легко. Так, за словами тренера зі спортивних танців Віталія Іліки, якщо спортсмени приймають участь у змаганні, їм потрібно постійно показувати кращі результати, а це стимулює більше займатися і щось робити. Змагання розвивають, як і в танцювальному мистецтві, так і в розвитку як особистості. Молодшим виступати, напевно, легше, адже з віком доводиться виконувати важчі, і важчі лементи, техніка складніша.
- Танцями займаємося з дитинства. Це дуже кропітка робота. Для того, щоб виступ був по справжньому емоційним, потрібні перш за все почуття, а це все залежить від внутрішнього стану людини. Це напрацьовується з роками, з кожним тренуванням, конкурсом. Також потрібен великий танцювальний досвід, - розповідає пара переможців Роберт Поклітар і Анастасія Саїнюк (Чернівці). - Танці - це просто ніби окреме життя. Важко уявити себе без танців. Буває, приходиш, розповідаєш друзям про конкурс чи змагання, та вони не розуміють тих емоцій і переживань. Зате ти щасливий, ти це відчуваєш. Тому хотілося б якомога довше залишатися на танцювальній арені. І якомога довше виступати, а не просто тренувати. Тому що тренерська робота звичайно також не легка, та все таки більше емоцій приносять урніри, виступи, коли ти борешся. Танець - це як наркотик.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар