
26 квітня у Чернівцях пройшла акція «Автомайдан 2012: Зроби Україну сам», що стартувала 25 квітня зі Львова. В ній взяли участь підприємці з Чернівців. Акція проводиться за ініціативи Асамблеї громадської організації малого та середнього бізнесу, що об’єднує двадцять три області, і громадянського руху «Вільний простір».
− Короткострокова мета цього автопробігу – знайти однодумців. Наше гасло: «Зроби Україну сам». Ми починали з захисту своїх підприємницьких прав і поступово дійшли до висновку, що підприємництво не може самостійно вирішити свої проблеми, якщо в країні безлад. Ми розробили програму дій, в якій домінують такі поняття як самозахист, співпраця, взаємодопомога, − розповідає голова Хмельницької обласної ГОТП «Край» Олександр Супрунюк. − Цього року ми поставили перед собою завдання проїхати в першу чергу по тих містах, де є зародки таких організацій, які поки що не зовсім з нами, але близькі до наших ідей. Нам потрібні люди, які хочуть щось змінити у державі.
Причини тих негараздів, що є сьогодні, учасники автопробігу вбачають в тому, що сьогодні нічого не зроблено для територіальної громади. А якби вона була створена, то в місті без дозволу громади не був би проданий жоден об’єкт, не було б виділено навіть метра землі, бо це власність територіальної громади.
− Проблема у тому, що територіальну громаду не оформили як юридичну особу і не виділили їй власність. А у Європейській хартії чітко виписано, що територіальна громада – це спільнота людей об’єднаних спільною власністю, − каже О. Супрунюк. − Ми роз’яснюємо людям, що треба створювати територіальні громади, обирати собі органи. А органи, які самі себе створили, ми практично не визнаємо, тому що вони не легітимні. Але треба щоб більшість людей це зрозуміло.
Разом з тим учасники пробігу не закликають до протиправних дій. Вони стверджують, що є злочинці і їх треба судити. І рано чи пізно ми ці процеси побачимо.
Послухати гостей та висловити свої думки прийшло близько двох десятків учасників міста. Підприємці з Калинівського ринку, яких була більшість, гучних ідей не виголошували й обговорювали проблеми, з котрими стикаються щодня: безлад в керівництві, великі податкові збори та проблеми з інфраструктурою ринку, які ніхто не збирається вирішувати. Обурює підприємців й те, що велика частина зароблених ними коштів йде не на благоустрій ринку, а на зовсім інші об’єкти міста.
− Минулого року Калинівський ринок дав прибуток більший, ніж за попередні роки. Та ці кошти пішли не на розвиток ринку, а були вилучені для потреб територіальної громади. Може це були й потрібні видатки, але варто було б обговорити це з підприємцями. Справа в тому, що з нами ніхто не радився й перед нами ніхто не відзвітував, − каже заступник голови профспілки захисту підприємництва м. Чернівці Володимир Васьківський. − Ми лише хочемо, щоб закон «Про місцеве самоврядування» виконувався, особливо в частині контролю над видатками міського бюджету. Наразі він практично не виконується. А прописані в ньому громадські слухання, що мають проводитися не рідше, ніж раз на рік, не проводяться взагалі.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар