
Золото завжди вважалося стабільним активом, раніше люди купували його, аби вкласти гроші. Зараз ця мода минула. Та й тішити себе дорогоцінними прикрасами зараз не час. Але буває, коли золотий виріб необхідний, відмовити собі в обручках чи хрестиках на хрестини українці ще не готові. Тож доводиться збирати гроші та й іти до ювелірного.
Зростання вартості золота в першу чергу пов'язано з підвищенням ціни головної світової сировини - нафти. Друга причина такого явища – подорожчання долара. Наразі основна світова валюта в Україні піднялася у ціні майже вдвічі. Тому й зростання цін на золото не забарилося.
- Вирішила придбати подарунок дочці на 20-річчя – золоті сережки. Пам’ятаю, лише декілька років тому такий виріб вартував 300-400 гривень, - зізнається чернівчанка Валентина Лисюк. – Цього тижня зайшла до ювелірного і мало не знепритомніла. Тепер за ці гроші взагалі нічого золотого не купиш, а зовсім невеличкі сережки вартують щонайменше 1500 гривень. І кажуть, що ціни ще піднімуться.
Чернівчани дедалі частіше несуть золото в ломбарди
Насправді, навіть два роки тому грам золота у виробі вартував 350-370 гривень. Зараз таких цін вже немає.
За словами ювеліра, директора ювелірного магазину в Чернівцях Сергія Дульгера, за останні декілька місяців ціна на золото і справді суттєво зросла. Зараз грам у виробі в середньому вартує 650 гривень. Через подорожчання долара. Вдвічі зросла вартість сировини, тобто самого металу. Робота, що теж входить у вартість виробу, майже не подорожчала.
Те, що дорогоцінний метал видобувають у надрах на території Росії, на ціну, на думку ювеліра, навряд чи впливає. Утім, ситуація в країні, спричинила й інші наслідки. Наприклад, зупинилося постачання виробів із заводів, які були на Сході країни. Це відчутно, адже потужних ювелірних виробництв в Україні вже немає. Раніше, ця галузь була розвинена незрівнянно краще. Хоча заводи і досі є у Києві, Львові, Харкові, Краматорську та Вінниці. Та обсяги їхнього виробництва не ті, що були навіть кілька років тому.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар