
Цьогоріч, 15 березня, у ТРЦ "Depo't" відбувся четвертий тур перегонів міжнародного рівня. У ньому взяли участь сорок учасників з Бреста, Мінська, Львова, Тернополя, Івано-Франківська та Чернівців. Кожне місто представляло по кілька команд, у кожної з яких свій робот на колесах.
Більшість учасників для основи своїх роботів використовували звичайні дитячі іграшки, але були й такі, що збирали всі деталі вручну. Всередині кожного робота - запрограмовані схеми, по боках - датчики руху. Суть перегонів у тому, щоб робот якнайшвидше самостійно пройшов всі повороти треку.
Обмеження, за словами організаторів, у них такі ж, як на "Формулі 1", лише до габаритів. Віталися роботи, які створюють електронні завади один для одного. Перемогу в Чернівцях виборола команда "Фотоніка 31" зі Львова, друге і третє місце дісталося командам із Івано-Франківс ька.
Для створення робота потрібно щонайменше 300 гривень
Я не вперше беру участь у перегонах, одного разу ради спортивного інтересу зробив робота, який створював перешкоди іншим.
Процес створення робота на колесах починається з відвідин іграшкового магазину, де купую автомобіль. Потім тестую її можливості, виймаю все зайве, залишаю лише кузов та шасі. Проектую плати, тестую, програмую в спеціальній програмі, спаюю деталі й вперед.
Залежно від деталей робот може коштувати триста гривень, як мінімум. І зібрати його можна за два дні, якщо дуже постаратися. На моєму рахунку 4 чи 5 різних машинок.
Колись усю зарплату спускав на роботів
Як правило було таке, що спускав цілу зарплату на роботів, але після того, як одружився - це контролюється (сміється, - авт.). В основному створював машини, щоб мати змогу перевірити якісь ідеї. Відтак ми з друзями створили конкурс, щоб поставивши чітку задачу в певному напрямку - вивести ідеальний алгоритм для робота.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар