
Передвиборча кампанія рано чи пізно завершується: з екранів телебачення, радіоефірів та газетних шпальт зникають щирі обіцянки, урочисті гасла, а колишні кандидати - нинішні депутати рідко коли згадують про свої обіцянки.
Аби отримати виборчі голоси, політики вдаються до всіляких маневрів. Однією із цікавинок цьогорічних передвиборчих гонок (чи ба, трюків) у Чернівцях стало запровадження у п'ятому класі місцевої гімназії проекту електронної контрольно-пропускної системи. Подібне є новинкою для нашого міста, проте не для України загалом: в окремих містах таке потроху впроваджують у життя. Цей проект - річ ніби непогана: батьки мають інформацію про дітей, школа контролює вхід-вихід своїх учнів, а дітям - принаймні просто по приколу щодня проводити електронними ключами по спеціальному приладу.
Ми поцікавилися, чи планують запровадити контрольно-пропускну систему в інших школах міста, і чи планують взагалі?
З’ясувалося, що "фішка" питання - у ціні проекту. Навчальному закладу, стверджує директор гімназії Іван Солтисік, нововведення обійшлося безкоштовно. Електронна іменна картка (паспорт) з персональними даними учня коштувало батькам 48 гривень. На свої мобільні батьки отримуватимуть смс-повідомлення про вхід-вихід дитини зі школи.
У фірмі, яка займається встановленням електронної контрольно-пропускної системи, ми поцікавилися, скільки коштуватиме такий проект для одного навчального закладу. Як розповів технічний директор фірми Владіслав Чулков, аби впровадити проект контролю за дітьми у школі, знадобиться мінімум 40 тис. гривень. Ще 5-6 тисяч гривень коштує відеоспостереження за пунктом пропуску. Електронні картки з персональними даними обійдуться персоналу та школярам від 30 до 50 гривень. Для зручного і швидкого друку електронних карток необхідна спеціальна цифрова фотостудія (термопринтер, програмне забезпечення, цифровий фотоапарат), котра коштує близько 30 тисяч гривень.
Підсумуємо: у місті 49 загальноосвітніх закладів, у яких навчається 21718 учнів. Отже майже 900 тисяч гривень коштуватимуть електронні паспорти для всіх учнів (принаймні це оплатять батьки). На встановлення електронних контрольно-пропускних систем у школах міста знадобиться близько двох мільйонів гривень. Якщо з системою відео спостереження, то – 2,254 млн. гривень.
Начальник міського управління освіти Василина Малишевська коментувати впровадження електронних контрольно-пропускних систем доступу у школах відмовилася. Лише повідомила, що запровадження такого проекту у гімназії – рішення школи і батьківського комітету. Дивна позиція чиновників: у школах торгують чим заманеться, з гімназистів зробили піддослідних кроликів… Що на черзі?
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар