
Попри пропаганду активного способу життя певними категоріями «активістів» (тих, які вирвали собі грант, – ред.), бодай якоїсь додаткової інфраструктури для цього не розбудовано. Про спеціальні велодоріжки і говорити годі. Їх просто немає і в найближчій перспективі – не буде. Саме тому чимало людей, які стягнулися і придбали велосипед, на шаленій швидкості їздять тротуарами, парками та зонами відпочинку.
Хоча, наприклад, у Центральному парку Чернівців ім. Т. Г. Шевченка встановлено спеціальні обмеження на їзду на велосипеді, але це, схоже, нікого не зупиняє, бо ніхто за це не карає.
Зазвичай їздці на велосипедах як чоловічої, так і жіночої статі, абсолютно ігнорують Правила дорожнього руху, адже просто їх не знають. Хоча вони також є учасниками дорожнього руху. Ось і мчать тротуарами, алеями парків та змітають усе на своєму шляху.
Витяг з Правила дорожнього руху
6.6 Велосипедисту забороняється:
в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).
- Йшов тротуаром навпроти школи, що на вулиці Комарова поблизу озер. Про те, що позаду несеться велосипедист – зрозуміло, не знав. Аж раптом відчув боковий удар. Відтак упав в один бік, а велосипедист в інший, - розповідає чернівчанин Володимир. – У мене рвана рана ноги та побиті руки. На щастя, велосипедист-підліток і діти, які йшли тротуаром йому назустріч, відбулися легким переляком. Він пояснював, що хотів нас обминути, та не вдалося.
Глибока рана на нозі, каже чоловік, загоювалася майже три тижні. Але навіть не це головне. Бо якби в той час під колеса велосипеда потрапила жінка чи дитина – то травми могли бути значно більшими.
У патрульній поліції визнають, що нерідко велосипедисти стають учасниками ДТП.
- Є випадок, коли на водія велосипеда склали протокол за ст. 124 КУпАП - порушення Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, оскільки він був винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, - повідомили нам у прес-службі патрульної поліції Чернівців.
Ось і все за понад рік роботи патрульної поліції. Немає ні складених на порушників протоколів, ні сплачених штрафів. І якщо на порушення правил руху на дорогах патрульні ще можуть якось зреагувати, то велосипедистів на тротуарах – вони просто не помічають. Хоча ця категорія відчайдухів стає дедалі небезпечнішою для людей.
Напевно, перед тим як верещати про користь їзди на велосипедах, потрібно проводити навчання з велосипедистами, аби звичайні люди на тротуарах та у парках не ставали їхніми жертвами. І не варто завжди звинувачувати водіїв автомобілів, мовляв, вони не звертають уваги на велосипедистів. Часто відбувається все навпаки – велосипедисти абсолютно ігнорують будь-які правила руху, вискакують на дорозі, як дідько з табакерки, а тоді – спробуй на це нещастя зреагувати.
Надсилайте нам свої знімки правопорушників ([email protected]) для опублікування.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Фото Сергія ДАНЕВИЧА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар