Сьогодні, 11 листопада 2020 року, в Чернівцях відбувся допрем'єрний показ фільму "Мати апостолів". Стрічка знята на основі реальних подій, які відбувалися на сході України у 2014 році, і крізь історію однієї матері показано весь трагізм війни.
- Фільм створено на основі реальних подій. У фільм увійшло 4 справжні історії, які відбувалися на сході України. Це історія літака, який збили в 2014 році, АН-26, історія літака АН-30, історія гелікоптера, який збили і де врятувалися хлопці. Ми зробили збірний образ різних рятувань льотчиків. Але головна лінія, це історія мами, яка є родом з Вінниці. І коли вона дізналася, що літак її сина збито на Донбасі, вона, не чекаючи, поїхала на пошуки сина, - розповів продюсер фільму Дмитро Овечкін.
З його слів, вартість стрічки сягнула 21 млн грн. На написання сценарію витратили майже пів року та ще рік тривали самі зйомки.
- Сподобався, як актрисі, такий матеріал. І я граю мати, яка знаходиться по той бік на окупованих територіях. І син, який пішов з того боку, сепаратисти, як ми називаємо, загинув. І тому, як у матері, своя драма. І ми в цьому фільмі зустрічаємося з матір'ю, яка шукає свого сина на цьому боці. І, звичайно, в нас тема матері, тема її болю піднімається над темою війни, - зазначила актриса Світлана Осипенко.
Фільм "Мати апостолів" - унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно, кажуть критики. Перед очима глядача - повна картина трагедії, яку несе війна.
- Мені пощастило бути в цьому проєкті. Було, правду кажу, дуже комфортно працювати. Була чудова команда. І для мене це була дуже радісна і болюча роль. Там внутрішній конфлікт мого героя. Син гине, син пішов у ополчення. Син гине від рук наших добровольців. Значить перед моїм героєм стоїть таке питання: помста, або людяність. Ну, мій герой обирає людяність, - розповів актор Сергій Медін.
Допрем'єрний показ фільму вже відбувся у 13 містах. Студія "Золоте Руно" уклала меморандум зі Спілкою жінок України щодо промотуру і допрем'єрного показу фільму в Чернівцях.
- Ми вшановуємо жінок, які знають ціну війни, ціну життя, ціну спокою. Їхні діти будуть жити в наших серцях доти, доки ми будемо пам'ятати, доки ми будемо з шаною ставитися до нашої пам'яті, до того, що ми пережили, - додала організаторка заходу, голова Спілки жінок Буковини Марія Мандрик-Мельничук.
Фото та відео Артема АРТЕМЕНКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар