Сьогодні, 21 листопада 2020 року, на Центральній площі Чернівців відбувся мітинг до Дня Гідності та Свободи України.
- То був початок, коли всі справжні патріоти України, незалежно від національності: українці, євреї, вірмени, росіяни, молдовани, - всі, хто проживає в Україні, прокинулися. Вони зрозуміли, що за гідність і за свободу держави, країни, в якій вони живуть, треба боротися, - зазначив заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
- Дуже багато людей віддали своє життя. І це лише початок. На сьогоднішній день кожне місто, містечко, кожне село має своїх Героїв, які віддали найсвятіше, що в них є - життя. Як би там не було, є Сотня, яка першою у 2014 році віддала своє життя за гідність і свободу України. І в Чернівцях теж є два представники цієї Сотні - Аксенин і Щербанюк, - додав Олександр Паскар.
Нагадаємо, що саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
- Багато людей говорять про те, що не знають чи потрібен був Майдан, чи не потрібен. Я, коли дивлюся на ті події через роки, ще більше переконуюся в тому, що, насправді, ніякі наші дії не були такими, які зробили щось гірше для країни. Навпаки, я переконаний, що Майдан став тим цивілізаційним зламом для країни, який дав можливість нам для подальшого розвитку. Через Майдан ми позбулися того минулого, яке тягнуло нас назад в радянський період, - наголосив активіст, учасник подій на Майдані Тарас Прокоп.
Фото та відео Артема АРТЕМЕНКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар