
В Україні є певна категорія людей, які постійно ностальгують за колишньою «могутністю» вітчизняного виробництва. Мовляв, працювали заводи, випускали продукцію, забезпечували робочі місця. Звісно, у цьому є раціональне зерно, але реалії, в яких опинилася Україна після розпаду радянської імперії, зумовили закриття цих виробництв.
Випуск продукції військового призначення (такі заводи переважно випускали продукцію для ВПК) втратив попит. Яке виробництво не змогло пристосуватися до нових умов – закрилося. Прикладів у Чернівцях – безліч.
Перезапустити (перепрофілювати) виробництво в Україні та зокрема Чернівцях практично ніхто не намагався. Може найближчим часом це зроблять німці, які планують запустити виробництво деталей до автомобілів у Західній Україні.
Можливо вже найближчим часом у Чернівцях розгорнеться виробництво запчастин для німецького автопрому
Представники делегації німецьких бізнесменів, які перебували в Україні, кажуть, що йдеться про створення 9-10 тисяч нових робочих місць.
Водночас вони заявили, що вже на виробничих майданчиках у західному регіоні працюють майже 25 тисяч людей.
Як ми з’ясували, тривають перемовини з німецькими бізнесменами і на рівні міської влади. Можливо вже найближчим часом у Чернівцях розгорнеться виробництво запчастин для німецького автопрому.
- Ми ведемо переговори з двома німецькими підприємствами, які планують відкрити виробництво у нашому місті. Не хочу поки що їх називати до принаймні завершального етапу, - повідомив Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. – йдеться про виробництво запасних частин до автомобілів, і вони мають розпочати свою роботу у нас, їхні замовники – великі автокорпорації.
Щоправда, наразі вони шукають приміщення, де можна було б розгорнути виробництво. Адже, як відомо, після стихійної приватизації вони усі (приміщення колишніх заводів, недобудованих виробництв тощо) опинилися у приватній власності досить відомих наших земляків. Але домовитися з ними про оренду чи викуп приміщення дуже складно, зважаючи на чималі апетити до легкої наживи.
До речі, обсяг прямих німецьких інвестицій в економіку України на кінець минулого року становив майже 5,4 мільярда доларів. Це 12,5% загальних прямих іноземних інвестицій в Україну, третє місце після Кіпру та Нідерландів.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар