
У столиці Буковини створили Координаційний центр з управління буферною зоною об’єкта світової спадщини. Займатиметься він охороною історичного середовища колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації.
Як розповіла проректор із науково-педагогічної роботи Тамара Марусик, окрім власне самої території об’єкта ЮНЕСКО, що включає Резиденцію, загалом це 8 га, є ще й таке поняття, як буферна зона навколо об’єкта. Вона охоплює 240 га, інформує офіційний сайт ЧНУ.
- Ця буферна зона проходить центром міста, простягаючись фактично до парку імені Тараса Шевченка. І в межах цієї зони не дозволено будь-яке самовільне будівництво, зміна фасадів, встановлення кіосків, тобто будь-які дії, які порушуватимуть історичний ансамбль міста, - розповідає проректор.
- Найважливіше питання сьогодні у нас стоїть це обстеження прилеглої території університету. Розпочаті роботи по благоустрою самої території. Ви вже знаєте, що зроблені тротуари, проведений архітектурний конкурс по самому скверу. Розпочато вирішення важкого проблемного завдання – демонтаж гаражів в прилеглій території біля університету, - повідомила начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Олена Пушкова.
Якщо з ремонтом тротуарів та проїжджої частини проблем не виникає, аби лише були кошти, то з гаражами все не так просто. Люди не хочуть віддавати свою законну територію під парковку для автомобілів та стоянку для туристичних автобусів, передає телеканал новин «24».
А поки влада шукає компромісу з жителями міста, околиці університету чекатимуть благоустрою, зробити який доведеться згідно з вимогами ЮНЕСКО та з урахуванням побажань чернівчан.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар