
Останній політичний тиждень серед іншого запам’ятався тим, що стали відомі прізвища багатьох претендентів на депутатські мандати у місцевих радах та посади сільських, селищних і міських голів. Адже згідно з планом проведення чергових місцевих виборів, нині – етап офіційного висування та реєстрації кандидатів. Із тих кандидатур, які оприлюднені, вже можна робити певні проміжні висновки.
- Насамперед привертає увагу той факт, що в оприлюднених партійних списках фігурує чимало нових людей, які раніше жодним чином не були пов’язані з буковинською політикою. Пояснити це можна декількома обставинами. По-перше, у Чернівцях та області, як і загалом по країні, останнім часом зріс «попит» виборців на так звані «нові політичні обличчя», і включення нових людей до виборчих списків якраз і є спробою політичних партій задовольнити цей «попит», підлаштуватися під кон’юнктуру політичного ринку. При цьому серед нових кандидатів є чимало громадських активістів, військовослужбовців, що пройшли АТО, волонтерів, журналістів, є навіть діти загиблих на Майдані. Тобто партії намагаються включати до своїх списків представників тих суспільних груп, які нині мають авторитет і довіру в суспільстві, підвищуючи тим самим власну іміджеву привабливість, - розповідає політолог, кандидат політичних наук Олексій Колесников.
- По-друге, суттєве оновлення списків пов’язане і з кадровим дефіцитом у політичних партіях, для яких висування такої кількості більш-менш помітних кандидатів, як того вимагає нова виборча система, виявилося неабиякою проблемою. На це, зокрема, вказує декілька деталей: (1) висування чималої кількості маловідомих/невідомих виборцям кандидатів; (2) значна частка позапартійних кандидатів у висунутих списках; (3) нездатність окремих рейтингових партій висунути кандидатів в усіх округах; (4) висування деяких кандидатів одразу на декількох рівнях, наприклад, на посаду міського голови і до міської ради або ж до міської й обласної ради одночасно.
З іншого боку, серед оприлюднених кандидатів трапляється і чимало вже знайомих прізвищ, причому як традиційних членів відповідних партій, так і тих, що змінили свою партійну приналежність. Зокрема, у різних списках можна віднайти колишніх представників/висуванців «Нашої України», Народної партії та, власне, Партії регіонів. До того ж унаслідок домовленостей між Блоком Петра Порошенка «Солідарність», партією «УДАР Віталія Кличка» та «Народним фронтом» маємо ситуацію, коли під БПП «Солідарність» фактично балотуються представники трьох політичних партій, що нині входять до парламентської коаліції.
Що стосується озвученої раніше тези про те, що колишні «регіонали» і так звані «тушки» спробують пройти до місцевих рад під новими партійними прапорами, то вона вже має своє підтвердження. Представники зазначених категорій або ж афілійовані з ними особи з’явилися у списках різних політичних сил, однак найбільше їх у двох відносно нових політичних проектах, які раніше не брали повноцінної участі в українських виборах.
На загал, оприлюднені на сьогодні кандидатури, з одного боку, вказують на можливість суттєвого оновлення депутатського корпусу місцевих рад за підсумками прийдешніх виборів; з іншого боку, роблять цілком імовірним повернення в ради і значної кількості колишніх депутатів, серед яких, на жаль, немало таких, що себе повністю скомпрометували. Остаточне слово за виборцями. То ж їм як ніколи треба бути пильними і добре поцікавитися біографією та попередньою діяльністю кандидатів, аби не бути ошуканими, - каже експерт.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар