
Хоча на євромайдан вийшла здебільшого студентська молодь, котра замість навчання, вирушає на площу відстоювати свої права або ж просто весело провести час, навчання у вузах міста ніхто припиняти не збирається. Таке рішення керівники навчальних закладів пояснюють, по-перше: не всі студенти мітингують; а по-друге: не переносити ж сесію на інший час. Таким чином студентам нібито дали право вибору, як планувати своє навчання.
- Частина студентів ходить на пари, а частина бере участь у мітингах. Звісно ж, до тих, хто вирішив відстоювати свою позицію, ніяких покарань не буде. Та у будь-якому разі розпочинається сесія і скласти її мають усі. Тому добре було б поєднувати власне волевиявлення з навчанням, - каже ректор ЧНУ Степан Мельничук. – Тим паче, що зараз найкращий вклад в євроінтеграцію від студентів – це гарне навчання.
В інших вузах також кажуть, що дають студентам право вибору: коли вчитися, а коли мітингувати. Але нікого не примушують, сидіти на парах чи, навпаки, мітингувати.
Так, за словами помічника ректора БДФЕУ Людмили Заєць, навчальний процес триває. Просто є студенти, котрі відвідують лекції, і ті, котрі ходять на мітинги. Хто має яке бажання, той туди і йде.
Схожа позиція й у БДМУ, тут кажуть, що рівень відвідування непоганий і навчання триває повним ходом. Якихось змін у графіку або ж вихідних чи позапланових канікул не передбачається. Пропущені заняття доведеться відпрацювати.
Дещо інші твердження ми почули від самих студентів. Деякі розповіли, що проти них розгорнули справжні репресії. Так, ходять чутки, що керівники вузів намагаються впливати на деканів факультетів, а ті своєю чергою на старост груп. При цьому студентам нібито натякають на можливі проблеми під час сесії та навіть можливість виключення із навчального закладу за пропуски занять.
За словами правозахисника Олексія Крикливця, до нього вже звернулися декілька студентів із вишів різних рівнів акредитації із подібними проблемами. Та вони мають право самостійно обирати, що робити. І будь-які утиски є порушенням конституційних прав особи. Аби ж підтвердити, що такі дії з боку керівництва вузу траплялися, правозахисник радить фіксувати такі факти.
Що діється у вузах насправді, сказати важко. Адже і викладачі, і студенти мають власну позицію. Та чимало студентів і надалі, незважаючи на бодай теоретично можливі санкції, віддають перевагу євромайдану замість навчання - хтось і справді йде туди відстоювати власний вибір, а хтось лише, щоб не вчитися та весело провести час.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар