
Вартість спиртного у магазинах Буковини стає чимраз вищою. Лише цьогоріч внаслідок підвищення акцизів найдешевша горілка подорожчала і вартує щонайменше 30 гривень. Окрім того, в уряді обговорюють наступне підвищення акцизів. Та вочевидь, вартість - не завада для тих, хто бажає випити, тож подекуди відмовляючись від фабричного алкоголю, буковинці повертаються до самогону. Мовляв, так і вигідніше, і навіть безпечніше.
– Нині якість спиртного у крамницях дуже сумнівна, – багато фальсифікату, тож виготовляти самогон досить вигідно, - переконує мешканець Новоселиці Валерій Горецький. – На виготовлення літра потрібно близько 10 гривень, а це майже втричі дешевше, аніж у магазині. Щоправда, така економія діє лише, коли робиш самогон для себе. А ось купувати чийсь алкоголь не варто, ризик отруїтися і вкоротити собі віку надто високий.
Нині самогон не можна виготовляти ані на продаж, ані для власних потреб
Та, як показує практика, неякісного алкоголю на полицях магазинів і справді дуже багато. За даними Міністерства доходів та зборів, за чотири місяці поточного року в області виявили 57 випадків протизаконного продажу алкоголю. І це лише ті випадки, про які правоохоронцям стало відомо.
Ніби відчуваючи ажіотаж на "домашній алкоголь", урядовці взялися посилювати покарання за це. До прикладу, пропонують ввести штрафи за виготовлення самогону від 17 до 34 тисяч гривень. А за реалізацію неякісного алкоголю, якій може загрожувати життю і здоров'ю людей, карати позбавленням волі на термін до 10 років.
Горілка дорога – газди варять самогон
Переконання народних обранців змінюються часто і кардинально. Адже, як пояснити, що зовсім недавно, 2011 року, депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект щодо легалізації самогоноваріння для власних потреб та скасування адмінвідповідальності. Та згодом передумали. Сьогодні спостерігаємо їхню діаметрально протилежну позицію на самогоноваріння. Як буде насправді – зачекаємо.
Нагадаємо нашим читачам, що нині самогон не можна виготовляти ані на продаж, ані для власних потреб.
- Кримінальної відповідальності за це немає, лише адміністративна – штраф розміром від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51-170 гривень), - пояснює правозахисник Олексій Крикливець. – Окрім того, придбання самогону та інших міцних напоїв домашнього виробництва також протизаконне, за це можуть оштрафувати на суму від 17 до 85 гривень.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар