
Відтепер першу медичну допомогу надаватимуть даїшники, еменесники та міліціянти. Адже вони першими прибувають на місце аварії чи надзвичайної ситуації. Досить часто трапляється що на швидку доводиться чекати 15, а то й 20 хвилин. Лікарі кажуть, що цей час для потерпілого може бути вирішальним. Тому важливо, щоб службовці самі могли швидко та якісно допомогти потерпілим.
Водночас, тих, хто справді знає, що робити в екстреній ситуації, не так вже й багато. Для них і створили спеціальні курси.
- Сьогодні азів першої медичної допомоги вчать службовців на базі навчального центру при Міській станції швидкої медичної допомоги, - розповідає начальник відділу обласного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА Іван Тріска. - Для контролю за якістю навчання ті, хто пройшов підготовку, складають іспит і, відповідно, отримують довідку про проходження навчання.
Обіцяний спеціальний навчально-тренувальний центр для працівників МНС, УМВС, ДАІ, залізничного, авіа- та громадського автомобільного транспорту при Чернівецькому медичному коледжі відкриють ще не скоро. За словами І. Тріски, поки що питання про створення спеціального центру у Чернівцях розглядає Міністерство охорони здоров’я.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар