
Цьогоріч буковинці особливо ретельно готуються до опалювального сезону. Навіть ті селяни, які мають в оселі підведений газ та встановлений газовий котел, запасаються твердим паливом. Адже, якою буде ситуація в країні взимку, не може ніхто передбачити. Тому попит на дрова зріс мало не вдвічі.
- У нас є газовий котел, але ще торік, ми почали знову користуватися старими добрими пічками, виявляється, це вигідніше для нас, адже довкола ліс. Цьогоріч також будемо грітися дровами. Вже закупили дві машини, тобто 20 кубометрів дров. Цього на нашу двокімнатну хатину має вистачити на дві зими, страхуємося, - пояснює мешканка Сторожинеччини Валентина Маланюк. – Завжди замовляємо дрова з твердих порід, вони кращі. Цьогоріч така деревина подорожчала. Якщо ще торік за машину на 10 кубомертів платили 2 тисячі гривень, то зараз важко знайти за 2500 грн. Рубані дрова дорожчі, ніж порізаний кругляк приблизно на 500 гривень. Зазвичай купуємо дрова у місцевих лісництвах, окремо доводиться платити за транспорт. А цьогоріч через зростання цін на пальне подорожчало і перевезення. За послуги водія та солярку тепер треба заплатити щонайменше 200 гривень, це якщо відстань, на яку треба їхати до 20 кілометрів.
Власник деревообробного цеху Костянтин Ілічєску розповідає, що попит на деревину цьогоріч зріс мало не вдвічі.
Оселі буковинців опалюватимуть дерев’яними електроопорами
- У сезон ми постійно заготовляємо дрова, букові та грабові. За цей рік усі породи дерев суттєво подорожчали, наприклад, бук десь на 30%, - каже пан Костянтин. – Тому й ціни на дрова зросли. Граб трохи дешевший.
Головний інженер Берегометського лісомисливського господарства Зіновій Джурик зізнається, що дрова за рік подорожчали приблизно на 20%. Причина в тому, що на початку серпня цього року у державі запровадили ПДВ на лісопродукцію. Тож тепер кубометр букових рубаних дров вартує 360 гривень, не рубаних – 180 грн.
- Незважаючи на ціни, за останні кілька тижнів попит на дрова суттєво зріс. Замовляють чернівецькі установи і звичайні люди, - каже пан Зіновій.
Нагадуємо, у лісництвах області придбати дрова можна будь-якого дня 8 до 17 години. Їх треба попередньо замовити та мати власний транспорт для вивозу.
Також є безліч оголошень про продаж дров у газетах та просто на стовпах. Тут кубометр букових дров в середньому пропонують за 350-400 гривень. Короткий кругляк, який не треба розпилювати, обійдеться дорожче, не менше 450 грн. Дешевші дрова м’яких порід, адже згоряючи вони виділяють менше тепла.
Для порівняння, торік кубометр дров вартував 330 гривень.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар