
Про те, що місця у партійних списках продають – ні для кого не таємниця. Це такий собі нехитрий ґешефт для їхніх очільників. Можуть продавати навіть партії загалом. Благо, їх в Україні зареєстровано майже три сотні. Є політпроекти на будь-який смак. Але об’єднує їх одне – усі вони перебувають у замороженому стані.
Звісно, на місцях вони мають керівника, навіть зареєстровано партактив, але жодної роботи ніхто не проводить. Чекають на покупця, який запропонує непогану ціну.
Як розповідають експерти, особливо на виборах 2008 та 2010 роках вони робили бізнес на членах виборчих комісій. Тобто ставали суб’єктом виборчого права (висували десь одного з сільських голів) і автоматично були допущені до розподілу місць у комісіях. А потім продавали свої послуги охочим отримати контроль над комісіями.
- На виборах 2010 року навіть був один політик, який мав печатки десяти партій і продавав місця у виборчих комісіях. Це був звичайний партійний бізнес, - каже директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Бабюк. – Якщо говорити з юридичної точки зору, то кожна політична партія має право на участь у виборчому процесі. Обмежень на це немає. Навіть якщо вони на з’їзді партії ухвалили рішення про висунення одного кандидата на посаду міського голови. Зараз навіть не суб’єкти виборчого права мають можливість формувати комісії.
Сьогодні на Буковині зареєстровано в органах юстиції 186 осередків політичних партій. З яких 28 – лише впродовж цього року. Тобто люди для себе давно вирішили, якщо й не отримають депутатські мандати, то бодай трохи зароблять.
Оелсь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар